Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Supraphon: IMODIUM vydají 25. 10. nové album VALERIE!

Broumovská rocková čtveřice Imodium se znovu hlásí. Tři roky po předešlém albu "Polarity" vydá 25. října u Supraphonu čtvrtý řadový počin ve své diskografii, kolekci třinácti písní nazvanou "Valerie".
Přidat na Facebook
Album, které kapela pokřtí dva dny před vydáním v pražském Megastoru Bontonlandu na Václavském náměstí, vznikalo od jara do podzimu letošního roku a kapela na něm pracovala v několika studiích s producentem Martinem Volákem. Tím producentem, se kterým v roce 2004 natočila stejnojmenné debutové album.

Název novinky napovídá, že by mohlo jít o koncepční dílo. Imodium ostatně už koncept předvedlo na předešlém dvojalbu "Polarity", které rozdělilo na část elektrickou a akustickou.

Kytarista Thom říká: "Nejedná se o koncept v pravém slova smyslu. Nejen že je to disciplína, na kterou si netroufáme, ale koncepční album nám přijde svazující. Naše deska je přesto vlastně o dvou postavách. O chlapci, který potkal svou osudovou dívku Valerii. Valerie je ta, která vás svým způsobem ničí a vy se přesto nedokážete odloučit, žít, existovat bez ní. Uděláte pro ni vše, i přesto, že vás vědomě deptá."Thom mimoděk odkazuje na videoklip ke stejnojmenné skladbě, který kapela zveřejnila v září. Právě v něm se osudová Valerie poprvé představila. Má svůj předobraz?

"Myslím, že i já jsem v životě na někoho, jako je Valerie, narazil. Příběh na desce je ale posbíraný z několika míst. Několik mých přátel vlastně prožilo celkem identický příběh. Některé to dost semlelo a dlouho se z toho dostávali. Rád bych připomněl, že vše funguje i opačně. I muž může táhnout ke dnu ženu, pochopitelně. A fascinuje mě, jak jsou ty příběhy identické napříč generacemi," vysvětluje Thom.

Valerii najdeme samozřejmě i na obalu alba nové desky. Jeho autorem jsou Martin Linhart, režisér prvního klipu k desce, a sama kapela. Dívky za Valerií se rekrutují z řad fanynek Imodia. K focení se přihlásily po výzvě na Facebooku."Fotilo se na jedné výškové budově v Hradci Králové. Vtipné bylo, že jsme v dešti, větru a asi patnácti stupních museli dívkám sdělit, že budou jen ve spodním prádle, košili a bosé. Klaplo to ale, šly do toho a mají náš neskonalý obdiv," vzpomíná Thom.

Hosty alba jsou Honza Křížek, jenž hraje na piáno, a zpěvačka skupiny Nanosféra Žanett Vargová. V listopadu a prosinci představí Imodium nové album na "Valerie tour 2013", jehož zastávky najdete v přiložené tiskové zprávě.

www.imodiumband.cz
www.supraphonline.cz
www.supraphon.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 19. 10. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Supraphon: IMODIUM vydají 25. 10. nové album VALERIE!. Vychytané.cz. [Online] 19. 10. 2013. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7036. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-IMODIUM-vydaji-25.-10.-nove-album-VALERIE!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.129.52
Serverový čas: sobota 10. června 2023 05:04