Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM, který byste si neměli nechat ujít!

Příběh Kmotra - nový český thriller vstupuje do kin už 24. října.
Přidat na Facebook
Aktuální filmový počin režiséra Petra Nikolaeva, který ho popisuje jako obraz tehdejší doby, byste si rozhodně neměli nechat ujít - stejně jako tři polistopadoví ministři vnitra, jež se sešli na uzavřené filmové projekci ve středu 16. října. Jan Ruml po zhlédnutí filmu řekl: „Člověku se těžko daří zachovat chladný rozum, když takhle koncentrovaně vidí tolik zla, násilí a různých podrazů, navíc v oblasti, kde jsem působil, tedy uvnitř policie, v Národním bezpečnostním úřadu a státním zastupitelství. Během filmu člověka napadá, že to musely být systémové věci. Přemýšlím o tom, kde jsme udělali chyby, které způsobily, že se tohle vůbec mohlo stát.Každopádně film je emocionálně velmi silný.” František Bublan dodal: „Doba se změnila. To, co se dříve dělo, se dnes posunulo více k „bílým límečkům“. Radek John doplňuje: „Film je mrazivý, úžasný a doporučoval bych každému, aby ho stihl ještě před volbami, aby si uvědomil, která bije. Člověk cítí nespravedlivost doby a celou tu hrůzu, všechny prohřešky společnosti. Myslím, že vzbudí obrovské rozhořčení a ohromnou touhu po spravedlnosti.”

„Prvními diváky filmu Příběh Kmotra byli bývalí ministři polistopadové éry. Chtěli jsme vyvolat diskusi, do jaké míry se podařilo zachytit autentičnost doby a jak se liší dnešní podsvětí od toho zachyceného ve filmu, takže koho pozvat jiného než ty, kteří viděli do zákulisí víc než kdokoliv z nás,” říká Adam Dvořák.

Příběh Kmotra v kinech od 24. října.Za filmem Příběh Kmotra, inspirovaným knihou Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek, stojí osvědčený tým – režie a scénář Petr Nikolaev (Lidice, Báječná léta pod psa, Jménem krále, atd.), střih Adam Dvořák (Lidice, Martin a Venuše, Bobule, atd.) a produkční společnost U. F. O. Pictures (Lidice, Mamas & Papas, Bobule, Vrtané lahve, Kuky se vrací, atd.).

V hlavních rolích jsou obsazeni Lukáš Vaculík, Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Vica Kerekes.

Dále hrají: Andrej Hryc, Filip Kaňkovský, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Vladimír Brabec a další

Poradci: členové bývalých policejních týmů Krakatice a Pokr

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 19. 10. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. FILM, který byste si neměli nechat ujít!. Vychytané.cz. [Online] 19. 10. 2013. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7034. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM,-ktery-byste-si-nemeli-nechat-ujit!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.79.149
Serverový čas: sobota 10. června 2023 19:46