Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

33. Letní filmová škola v Uherském Hradišti byla zahájena

Tak a máme to tady, filmový festival, který si dělá ambice stát se po Karlových Varech druhým největším v České republice.
Přidat na Facebook
V pátek 20.července 2007 začal už 33. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Letošním hlavním tématem byl vybrán kult stáří. Ona vlastně LFŠ se i ve svých předešlých ročnících zajímala hlavně o starší filmy, které tvořily a stále tvoří asi 80 procent všech promítaných filmů a místo mladičkých celebrit jsou zváni hlavně starší a zkušení tvůrci, za kterými je už vidět kus dobře a poctivě odvedené práce ve filmové branži.

Dalším charakteristickým rysem letošní LFŠ je unikátní retrospektiva národních kinematografií Brazílie a zemí Kavkazu. Máte-li strach a víte, že Vám kinematografie těchto zemí nic neříká, nebojte se. Na LFŠ si každý účastník najde “ten svůj šálek kávy“. Budou zde promítány filmy ČR, Francie, Itálie, Japonska, Nizozemí, Polska, Rumunska, Řecka, Španělska, USA, VB a mnohých dalších zemí. Souběžně budou propojeny filmové akce s nefilmovými – divadly, koncerty, výstavami, literárními setkáními, workshopy a programy pro nejmenší.

Na LFŠ bylo pozváno mnoho hostů jak z České republiky tak i ze zahraničí. Mezi prvními, kteří se objevili byli Václav Havel s manželkou, který se zúčastnil i koncertu klasické české undergroundové kapely Plastic People of the Universe. Dalšími hosty se kterými jste se mohli v průběhu zahájení a prvních dnů LFŠ setkat byli Arménia Nercessian de Oliveira – držitel nobelovy ceny míru, Jindřich Štreit – ikona české fotografie vesnice, Ailton Krenak - indiánský náčelník kmene Krenaků a poradce brazilského prezidenta, Hector Babenco – brazilský režisér, Andrej Krob, David a Hilary Crystal, Dušan Trančík, Francoise Leherissey, Luce Vigo, Marco Altberg, Marcos Prado, Michaela Pavlátová, Xavier de Oliveira, Jan Novák, , Jiří Hanke, Jaroslav Brabec, Kristina Vlachová Paloma Rocha a mnozí další.I když se na LFŠ začalo promítat a hrát už v pátek, tak slavnostní zahájení proběhlo v sobotu v kině Hvězda. Celou akci moderovala herečka divadla Buchty a loutky Kristýna Maděričová. Během slavnostního zahájení vystoupili starosta města Uherského Hradiště L. Karásek, ředitel LFŠ J. Králík, V. Havel, zástupci ministerstva kultury a zlínského kraje a byl přečten děkovný dopis velvyslance Brazílie. Součástí slavnostního zahájení bylo také předání dvou cen – Daně Hábové Zvláštní cenu AČFK za dlouholetou spolupráci a pomoc při organizaci Letních filmových škol a předání výroční ceny AČFK za osobní přínos světové kinematografii Hectoru Babencovi z rukou Václava Havla. Slavností zahájení bylo ukončeno projekcí Babencova oscarového filmu Polibek pavoučí ženy.

A na závěr něco ze statistik: bude promítnuto 500 krátkometrážních a celovečerních snímků na 12 filmových plátnech, 16 divadelních představení, 6 unikátních hudebních doprovodů k němým filmům, 19 koncertů, 14 výstav a 22 workshopů. Počet nahlášených účastníků je 5256.

Pokud jste dostali chuť se na LFŠ ještě ukázat, máte tuto možnost do 29. července.
TomBart
(Tomáš Bartošík)
pondělí 23. 7. 2007 08:00
Bartošík, Tomáš. 2007. 33. Letní filmová škola v Uherském Hradišti byla zahájena. Vychytané.cz. [Online] 23. 7. 2007. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=701. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/33.-Letni-filmova-skola-v-Uherskem-Hradisti-byla-zahajena
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 19:49