Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Legendární britský reggae band navštíví poprvé ČR 21. října

Steel Pulse v pražském Lucerna Music Baru!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Steel Pulse
pondělí 21. října 2013 21:00
(konec +- úterý 22. října 2013 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Vedle blížících se koncertů jamajského Chronixxe (8.8.), amerických Groundation (12.8.) a německého Gentlemana (26.11.) se česká reggae komunita letos dočká ještě jedné veliké události, kterou by si rozhodně neměli nechat ujit žádní skuteční milovníci kvalitní muziky napříč žánry!

21. října 2013 totiž přijede do pražského Lucerna Music Baru legendární britská skupina Steel Pulse, která působí na ostrovní scéně již od roku 1975, kdy se přidala za svůj rodný Birmingham k hnutí Rock against Racism. Dodnes patří k tomu nejlepšímu, co kdy Evropa přinesla rozvoji reggae a to ať už po hudební nebo textové stránce. Steel Pulse jsou také jedinou britskou kapelou, která vyhrála Grammy za nejlepší reggae album roku. Nominováni byli dosud celkem 6x, vyhráli ale trochu překvapivě s deskou “Babylon the Bandit” z roku 1985. Reggae bylo od počátku hudbou rebelů proti establishmentu a Steel Pulse jsou toho zářným případem.“Nemůžeme ignorovat politiku, protože každý život a duše, která se narodí na této planetě, může být v určitém bodě obětí politických machinací”, vysvětluje zpěvák kapely David Hinds, jehož dready už rostou skoro čtyři dekády.

“Z duchovního aspektu je hudba vzhledem k současné realitě opravdovým povzbuzením. Zabýváme se pozitivními duchy, což znamená, že necháváme stranou zbraně, drogy a další neduhy společnosti i afroamerické komunity”.Steel Pulse realizují svá slova i v praxi. Rozhodli se svého času například soudit s Taxi & Limousine commission v New Yorku, protože tato polostátní firma tehdy odmítala vozit rastafariány nebo lidi tmavé barvy pleti. Zkrátka a dobře jedním z hlavních témat kapely už od jejího vzniku je až dodnes boj proti nespravedlnosti, propagace rovnoprávnosti a pozitivních poselství. V neposlední řadě se věnují vzdělávání posluchačů o historii africké diaspory.

Za 38 let historie kapely Steel Pulse vystupovali na jednom podiu s mnoha dalšími hvězdami napříč žánry. Za zmínku určitě stojí alespoň Stevie Wonder, Bob Marley, Sting, INXS, Santana, Herbie Hancock nebo třeba Bob Dylan. V roce 1980 se kapela objevila v již kultovním britském filmovém snímku “Babylon” o životě afrokaribské komunity v tehdy k přistěhovalcům velmi nepřátelském a chladném Londýně. V roce 1989 pak spolupracovali s brooklynským režisérem Spikem Leem na soundtracku k neméně slavnému filmu “Do the Right Thing”. O čtyři roky později je pak sám Bill Clinton pozval jako vůbec první reggae kapelu, aby zahrála v Bílém domě v rámci jeho inaugurace.Steel Pulse mají za sebou už skoro čtyři dekády kvalitní tvorby, rozsáhlou diskografii a fanoušky doslova po celém světě. Přesto v České republice vystoupí poprvé až 21. října 2013.

Vstupenky jdou do prodeje za 450 Kč. Za tuto cenu budou k mání do 15. září, poté budou k dostání za 550 Kč plus poplatky prodejce. Ušetřit na poplatcích můžete na pokladně Lucerna Music Baru. Na místě pak budou za 650Kč.ODKAZY:
www.steelpulse.com
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.reggaemusic.cz

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 10. 10. 2013 12:00
Chovancová, Michaela. 2013. Legendární britský reggae band navštíví poprvé ČR 21. října. Vychytané.cz. [Online] 10. 10. 2013. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7009. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Legendarni-britsky-reggae-band-navstivi-poprve-CR-21.-rijna
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.145s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 02:38