Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Andre Galluzzi: “Od minimalu po maximal!”

Majitel a zakladatel labelu ARAS, jenž během svých začátků v 90. letech prošel formující se německou scénou a pravidelně hrával v klubu Tresor. Současný rezident berlínského Berghainu a Panoramabaru, který proslul svými desetihodinovými výpravnými sety. Čtyřicetiletý rodák z Frankfurtu, který procestoval celý svět a stal se jednou z hlavních tváří Cocoon bookingu v krátkém rozhovoru před letošní Apokalypsou!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa 36: New Age
pátek 22. listopadu 2013 18:00
(konec +- sobota 23. listopadu 2013 08:00)
BVV
Brno (CZ)
Mnoho Cocoon DJs uznává a praktikuje tradiční hraní z vinylů a ty nejsi výjimkou. Čím to, žes nepodlehl vlně digitalizace?

Hraju už dýl jak 30 let, takže je to pro mě vlastně přirozený způsob hraní. Myslím si, že vinyl má nejlepší zvuk - takový hlubší a přirozenější a samozřejmě mě baví s vinyly pracovat. Nebaví mě tahat těžké DJ bagy plné vinylů. Zároveň ale vím, že by mě nebavilo zírat do laptopu během hraní. Potřebuju být v těsném kontaktu s publikem a lidé co mě znají vědí, že mi mají posílat proma na vinylu :)

A zkoušels někdy hrát z DJ softwaru jako je Traktor nebo Serato?

Ne, nikdy, protože jednoduše nechci. Nezajímá mě to a nevidím důvod proč. Uznávám lidi, co z toho umí hrát, ale já už takový nebudu. Lidé mě znají takového jaký jsem a nemám důvod to měnit. Jsem originální!V minulosti ses do podvědomí mnoha lidí dostal díky mixovaným kompilacím na CD. Od posledního takového setu však uplynula už řada let. Plánuješ tuto tradici někdy v budoucnu obnovit?

Přemýšlím o tom, ale momentálně je trh přeplněný podcasty… Bavil jsem se o tom s Cocoonem a možná pod jejich záštitou něco takového vydám. Nebo pod ARASem. Myslím, že je dobré spojit se právě s nějakým větším labelem a zaměřit se na jejich produkci, protože jen tak se CD dokáže dostat k pořádnému počtu lidí. Ono vydat takové CD je pěkně finančně náročné, proto člověk musí přemýšlet o nějaké návratnosti. Mno, uvidíme! (smích)

Když mluvíme o Cocoonu, tak mám pocit, že tento label/booking takřka dosáhl duchovních rozměrů. Jak to vnímáš ty, jakožto jeho dlouholetý člen?

Máš pravdu, jsme jako velká rodina… a já jsem jejím členem již od roku 1998. Z hudebního pohledu mi tato familie jednoduše sedí a jsem rád, že i oni podporují mé desky z produkce ARAS. Z osobního hlediska můžu říct, že Cocoon people jsou mou rodinou a možná i díky tomu působíme celkem sehraným dojmem před našimi fanoušky.

Mohl bys v krátkosti říct, co od tebe můžeme čekat na Apokalypse?

Připravte se na dlouhou a pestrobarevnou výpravu od minimalu po maximal!

Rozhovor připravil v září 2013

Nois

Zdroj: Nina Fialová
Adel
(Adéla Pšenčíková)
úterý 8. 10. 2013 18:00
Pšenčíková, Adéla . 2013. Andre Galluzzi: “Od minimalu po maximal!”. Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2013. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6989. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Andre-Galluzzi:-“Od-minimalu-po-maximal!”
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.134s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.236.191.0
Serverový čas: středa 22. května 2024 04:10