Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jaga Jazzist čeká za týden největší výzva v Česku

Příští rok oslaví norská nu-jazzová skupina Jaga Jazzist ze stáje londýnského vydavatelství Ninja Tune dvacet let na scéně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jaga Jazzist
čtvrtek 3. října 2013 21:00
(konec +- pátek 4. října 2013 04:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
K výročí si parta kolem sourozenců Horntvethů nadělila hudební lahůdku v podobě alba Live with Britten Sinfonia. Na ní svým fanouškům přinesli nový singl Prungen a orchestrální zpracování reprezentativního výběru ze tří úspěšných alb.

Retrospektivní album vydané letos v květnu je trochu symbolické. Kromě naprosté novinky, téměř osmiminutového singlu Prungen, jsou na něm skladby z desky The Stix, která vyšla před deseti lety ještě na lokálním norském zastoupení globálního hráče Warner Music. I díky tomuto kontraktu se Jaga Jazzist vydali do světa, jejich nahrávky přišly mimo jiné na stůl redaktorů BBC, kteří si je natolik oblíbili, že je pravidelně hráli v denním vysílání. Výsledkem bylo ocenění jazzová desku roku podle posluchačů BBC.Druhá zastoupená deska na Live with Britten Sinfonia je první studiový počin z katalogu prestižního vydavatelství Ninja Tune. Z alba What We Must (2005) vybral lídr Jaga Jazzist Lars Horntveth dva singly Oslo Skyline a For All You Happy People. Podle recenzentů kapela touto deskou na chvíli opustila čisté jazzové vody plné melancholických nálad a pustila se do artrockových experimentů. Martin Horntveth to tehdy vysvětloval, že „elektronika už v Norsku všechny nudí, nastal čas návratu ke kytarám.“ Někteří fanoušci a publicisté z tohoto vrstvení různých hudebních stylů a přístupů nebyli nadšení, ale čas ukázal, že Jaga Jazzist tato odbočka prospěla a zřejmě ji tehdy udělali i pod vlivem přestupu k Ninja Tune, kde se potkali s Amon Tobinem, The Herbaliser nebo Coldcut.Třetí album a další tři skladby unikátní live nahrávky jsou z poslední řadovky One-Armed Bandit (2010), kterou Jaga Jazzist do Prahy přivezli rovnou dvakrát, poprvé do Paláce Akropolis, podruhé do Lucerna Music Baru. Oba kluby zcela zaplnili nejen publikem, ale také neskutečnou vlnou hudební energie a pozitivní náladou. Ostatně fantastické pražské publikum byl důvod, proč se do Česka vypravili dvakrát krátce po sobě. One-Armed Bandit je bezesporu jedno z jejich nejlepších alb, důkazem je „norská Grammy“ The Spellemann Prize, kterou za něj dostali.Ve čtvrtek 3. října čeká Jaga Jazzist největší výzva v Česku. Společně s téměř třicítkou pražských filharmoniků se postaví na pódium velkého sálu Lucerny, aby v devadesáti minutovém jazzovém představení odehráli repertoár, s kterým od května jezdí po vybraných světových sálech a hrají své skladby v novém, atraktivním provedením. O tom, že půjde o speciální koncert, svědčí i uspořádání Lucerny, velká část míst je k sezení.

Další podrobnosti o koncertu Jaga Jazzist s Filharmoniky města Prahy najdete na www.cnfrnc.cz Vstupenky jsou v prodeji od 495 korun na pokladně Lucerna Music Baru a v Ticketpro. Online na www.ticketpro.cz

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 27. 9. 2013 15:00
Chovancová, Michaela. 2013. Jaga Jazzist čeká za týden největší výzva v Česku. Vychytané.cz. [Online] 27. 9. 2013. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6970. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jaga-Jazzist-ceka-za-tyden-nejvetsi-vyzva-v-Cesku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 12:13