Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jana Kirschner přichází s výjimečným projektem Moruše!

Zpěvačka Jana Kirschner si pro fanoušky připravila hudební lahůdku!
Přidat na Facebook
Jedna z nejúspěšnějších zpěvaček na česko-slovenské hudební scéně přichází po třech letech s výjimečným projektem Moruša. Albová novinka odvážně spojuje muzikanty různých hudebních žánrů a světů. Jana jí už brzy představí na speciálním podzimním turné.

Jana Kirschner se po třech letech vrací na scénu. Pro fanoušky připravila výjimečný projekt s názvem Moruša. Nahrávaní albové novinky ve studiu Sono nedaleko Prahy trvalo dva týdny, na jeden jediný den se zde sešlo dohromady 18 muzikantů z Velké Británie, Česka a Slovenska. Producentem celého projektu je Eddie Stevens, známý ze spolupráce s Jamie Cullumem, Roisin Murphy, Moloko nebo Zero 7. Pod jeho dohledem vznikl jakýsi „rodinný orchestr“, ve kterém se potkali housle, akordeon, violoncello, marimba, klarinet nebo cimbál.

Na projektu spolupracovali skvělí muzikanti známí ze světa klasické hudby – Miloš Valent, Marcel Comendant, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský pěvecký kvartet. Anglickou část reprezentovali známí studioví hudebníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen. Spolu s Janou Kirschner nahráli více než 100 minut originální autorské hudby.„Dlouho jsem cítila, že symbolem tohoto projektu by měl být strom. Strom pro mě znamená dětství, mojí zem, mojí řeč, mojí identitu. Věděli jsme, že dostat 100 minut hudby na jedno album není reálné. A v tu chvíli se mi v hlavě objevila Moruše. Strom, který znám ze zahrady mojí babičky. Černá a bílá. Dvě alba, dva světy. A bylo to,“ říká Jana Kirschner.

Charizmatická zpěvačka projekt představí na speciálním koncertním turné v kompletní sestavě na Slovensku, dvě zastávky bude mít i v Čechách. Jana Kirschner se tak po sedmi letech koncertování hlavně v zahraničí vrátí na domácí pódia.„Je to slovenské album. Ale jsem přesvědčená, že díky jeho originalitě, poetice a výjimečnému talentu našich muzikantů se nám podařilo vytvořit něco, co zaujme a přesvědčí publikum kdekoliv na světě,“ neskrývá nadšení Jana Kirschner.
První část alba Moruša s názvem „Biela“ vyjde 15. listopadu u slovenského vydavatelství Slnko Records.

Exkluzivní premiéra pilotního singlu „Sama“ je ke slyšení na MusicJetu právě dnes! http://musicjet.cz/LandingPage.aspx?link=musicjet:product:x4ME4Hgdj5i2ozFlBxfIon&channel=orangeSK

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 27. 9. 2013 09:00
Chovancová, Michaela. 2013. Jana Kirschner přichází s výjimečným projektem Moruše!. Vychytané.cz. [Online] 27. 9. 2013. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6961. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jana-Kirschner-prichazi-s-vyjimecnym-projektem-Moruse!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 13:07