Aktuální akce
neděle 19. ledna 2020
PŘÍPAD MRTVÉHO NEBOŽTÍKA
19:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

ANTI-FLAG (USA).
23:00 Roxy, Praha
pondělí 20. ledna 2020
KAREL SVOBODA: ŠŤASTNÁ LÉTA
17:30 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
úterý 21. ledna 2020
TARJA – The Best of
19:00 Praha, Praha
RICHARD JEWELL
21:10 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
středa 22. ledna 2020
STEHLÍK
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
čtvrtek 23. ledna 2020
PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST
19:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pátek 24. ledna 2020
KRÁLÍČEK JOJO
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

KNIHA: Velký knižní čtvrtek nabídne čtenářům setkání s autory...

..autogramiády, autorská čtení i LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem.
Přidat na Facebook
Stalo se dobrým zvykem, že v rámci akce Velký knižní čtvrtek, se mohou čtenáři setkat se svými oblíbenými autory, nechat si podepsat knihy nebo si poslechnout autorská čtení. Nejinak tomu bude i letošní podzim. Velkočtvrteční dvanáctku knih doplní, a to nejen v den vydání, řada doprovodných akcí.

Novým partnerem Velkého knižního čtvrtku je Městská knihovna v Praze, která se rozhodla spojit s touto akcí a nabídla své prostory a participaci právě pro setkání čtenářů a jejich autorů. „Tato spolupráce nás velice potěšila, protože knihovna je prostor, kde se setkávají lidé různých věkových skupin, které spojuje pozitivní vztah ke knihám. A to je jedna z důležitých věcí, kterou doufáme, pořádáním Velkého knižního čtvrtku podporujeme,“ říká zástupce knižního distributora Kosmas, Ctirad Fuchs. Zástupce Městské knihovny Lenka Hanzlíková k tomu dodává: „Kde jinde by se měli setkávat čtenáři s autory, než v knihovně mezi knihami? To nás napadlo jako první, když Městskou knihovnu v Praze oslovili organizátoři Velkého knižního čtvrtku, že by rádi letošní setkání knih, autorů a čtenářů uspořádali přímo mezi regály v Ústřední knihovně. Ke společné dohodě byl jen krok, a teď už se jen těšíme, že si svůj "velký" den v knihovně užijí čtenáři, autoři i knihy.“

A na co se tedy můžou čtenáři těšit? Ve čtvrtek, 10. října se v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí 1 mezi 14:00 až 18:00 mohou setkat například s Bohdanem Slámou, spoluautorem knihy Povolání režisér. Kniha je jeden velký rozhovor s oscarovým režisérem Milošem Formanem o režisérském řemesle. V rámci tohoto setkání budou moci diváci vidět fotografie, které byly pořízeny při vzniku této knihy u Miloše Formana v USA, dále pak mohou zhlédnout část připravovaného dokumentu Čestmíra Kopeckého z těchto rozhovorů nebo si poslechnout původní audioverzi. Další autor, který představí svou knihu Foukací povídky je výtvarník Petr Nikl, který přislíbil přinést i některé designové předměty, podle kterých pohádky vznikly. Zhruba na 16:00 hodinu je plánováno vystoupení, dnes velmi populárního projektu scénického čtení LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem. Z nabídky Velkého knižního čtvrtku se soubor rozhodl zpracovat knihu Temný pán od Jamie Thomsona. Tato kniha získala Cenu Roalda Dahla za nejhumornější knihu roku 2012 a proto se mohou návštěvníci opravdu těšit na vystoupení tohoto populárního souboru. Číst ze své knihy Aristokratka ve varu, která je pokračováním úspěšné Poslední aristokratky (cena Miroslava Švandrlíka), bude i kastelán Evžen Boček. Čtenáři se potkají i s Jiřím Padevětem, jež pohovoří o knize Průvodce protektorátní Prahou a vzácným hostem pak bude paní Dita Krausová, která je skutečnou předlohou postavy z knihy Osvětimská knihovnice španělského autora Antonia G. Iturbeho a které se budou moci čtenáři zeptat na její osobní vzpomínky.

Akce na podporu Velkého knižního čtvrtku se tentokrát nesoustředí jen do jednoho dne. Právě španělský spisovatel Antonio G. Iturbe přiletí do Čech podpořit vydání své knihy Osvětimská knihovnice spolu s paní Ditou Krausovou, která na vlastní kůži zažila odsun do koncentračního tábora z nádraží Praha - Bubny a rozhodla se přijet z Izraele, kde v současnosti žije. Knihu Osvětimská knihovnice oba představí 7. 10. v Institutu Cervantes.

Kromě již zmiňovaných akcí proběhnou tradiční autogramiády a křty knih autorů z Velkého knižního čtvrtku. Například 10. října autogramiáda Bohdana Slámy a Petra Nikla v knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí nebo netradiční křest komiksu Kafkova Zámku od Jaromíra99 31. října v pražském experimentálním prostoru NoD.

Více informací o akci Velký knižní čtvrtek, podrobný program doprovodných akcí a další informace naleznete v přiložené tiskové zprávě a na www.velkyctvrtek.cz nebo na www.mlp.cz/akce.

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 23. 9. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Velký knižní čtvrtek nabídne čtenářům setkání s autory.... Vychytané.cz. [Online] 23. 9. 2013. [Citace: 20. 1. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6937. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Velky-knizni-ctvrtek-nabidne-ctenarum-setkani-s-autory...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.227.2.246
Serverový čas: pondělí 20. ledna 2020 00:51