Aktuální akce
pátek 6. prosince 2019
Beth Hart
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Beth Hart
JUMANJI: DALŠÍ LEVEL
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
sobota 7. prosince 2019
PAT A MAT: KUTILSKÉ TRAMPOTY
15:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Jordan Mackampa
21:00 Café V lese, Praha
Jordan Mackampa
LET IT SNOW CARNIVAL
23:00 Roxy, Praha
neděle 8. prosince 2019
Skindred

21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
Skindred

pondělí 9. prosince 2019
HRABĚ ORY
18:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Jim Jefferies
21:00 Kongresové centrum Praha, Praha 4
Jim Jefferies
středa 11. prosince 2019
PAVAROTTI
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
iSHORTS
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SEMESTER CLOSING PARTY
23:00 Roxy, Praha

Supraphon: Lenka Dusilová a Baromantika vydají v říjnu 1. živé album

enka Dusilová, jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské hudební scény, vydá v říjnu u Supraphonu se svou kapelou BAROMANTIKA první živé album na DVD i CD.
Přidat na Facebook
“Live at Café v lese”, které předznamenává videoklip ke skladbě “Ptáci” (http://y2u.be/j7_MTQhd-gQ) a vzniklo v produkci společnosti VICE, v režii Tomáše Zilvara. Křest alba proběhne 9. a 10.října v pražském Jazz Docku.

"Live at Café v lese" plynule navazuje na úspěšné kritiky i posluchači ceněné album Baromantika (2011) a stává se předzvěstí spoluautorské studiové novinky, kterou kapela chystá na příští rok.

"Dříve nebyla odvaha, zralost, zkušenost. Předcházela léta hledání vlastní formy a hudebně všeschopných kolegů blízkých mé povaze. Taková společnost se mi začala otevírat již s ETERNAL SEEKERS. Následující sólový počin "Baromantika" a více než rok koncertování s týmem jejíích spolutvůrců (Tin Soldiers a B. Hlavenková) nás proměnil v plnohodnotnou kapelu, která není ozdobou zpěvačky, ale svébytné hudební těleso s vlastním jazykem, zvukem a duší, která je schopna na posluchače přenášet silné emoce," vysvětluje Dusilová hlavní důvody, proč vydává záznam koncertu až nyní po pěti sólových albech."Live at Café v lese" nabídne zajímavou alternativu k obvyklému přístupu v tvorbě koncertních záznamů. Napovídá tomu fakt, že místo aby se natáčelo v některém z větších tuzemských klubů, rozhodli se Lenka s kapelou a režisérem Tomášem Zilvarem jít opačnou cestou. Vsadili na intimnější ráz komorního prostředí podzemní části Café V lese v pražských Vršovicích, kde koncertovali tři večery.

Záznam čítá celkem třináct písní, převážně z alba Baromantika, včetně skladby Brother s hostujícím Justinem Lavashem. Na živém albu naleznete též tři starší věci z Lenčina repertoáru, které dostaly nový baromantický háv. Konkrétně jde o skladby “Pro Tebe”, “Vlčí Oči” a “Noni Jam”, která celý koncert uzavírá.

Záznam koncertu “Live at Café v lese” bude dle Dusilové symbolickým rozloučením s dvouletým koncertním cyklem k albu Baromantika a započetím nové etapy, jejímž vyvrcholením bude nové album, které, jak sama respektovaná hudebnice podotýká, nebude sólovým počinem, ale již spoluautorským dílem kapely BAROMANTIKA, jejímiž členy jsou Beata Hlavenková (např. Eternal Seekers, Théodóros, Iva Bittová), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo), Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a bubeník Martin Novák (Lanugo, David Dorůžka).

http://lenkad.com/
http://supraphon.cz/
http://www.supraphonline.cz/

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 17. 9. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Supraphon: Lenka Dusilová a Baromantika vydají v říjnu 1. živé album . Vychytané.cz. [Online] 17. 9. 2013. [Citace: 7. 12. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6922. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-Lenka-Dusilova-a-Baromantika-vydaji-v-rijnu-1.-zive-album-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.144s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 3.214.184.124
Serverový čas: sobota 7. prosince 2019 03:12