Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Wu Tang Clan – překvapení slovenské Pohody 2007

Na festivalu Bažant Pohoda vás i tento rok čeká bohatá nadílka hudby nejrůznějších žánrů, festival nemine ani hip hop. Překvapením bude ojedinělý koncert Wu Tang Clan, kteří se na Slovensku zastaví v rámci svého evropského turné.
Přidat na Facebook
Wu Tang Clan jsou mezi americkými rapery výjimkou, do Evropy nejezdí prezentovat svůj dlouhý seznam požadavků, ale ryzí hiphop ze země jeho původu.

„Milujeme koncertování v Evropě víc, než kdekoli jinde. Proč? Protože vidíte, že publikum je tam s vámi, ocení vaši práci, je upřímné a plné energie. Nastartuje vás tak, že mu musíte dát jeden a půl hodiny dlouhou show. Jestli si myslíte, že se vám podaří zahrát pětatřicetiminutový set a pak se vytratit, jak to dělají někteří rapeři v Americe, tak jste na omylu!“ prozradil Method Man.

Kapela v současnosti pracuje na novém albu 8 Diagrams, o velkém comebacku ale nechtějí ani slyšet.

„Nikam jsme nezmizeli, jen jsme nějakou dobu pracovali na jiných projektech, po šesti letech jsme vydali novou studiovou desku a poprvé vyrážíme na evropské turné v kompletní sestavě. Samozřejmě bez ODB, ale bude to velmi speciální. ODB nám velice chybí, je to jako kdybyste ztratili ruku nebo nohu a cílili se nekompletní. Byl to výjimečný člověk, jako vzácný diamant. A jednou se ráno probudíte a řeknete si, že na světě už žádné diamanty nejsou, jen zirkony...“

Hip hopovým fanouškům, by nemělo ujít ani vystoupení mladého britského rapera Plan B. Ben Drew se na pódiu nechystá dávat jen prázdné fráze. „Čekejte, že uslyšíte hip hop tak, jak jste ho ještě nikdy předtím neslyšeli. Bude to znít velmi živě, já si tam s zarapuju s kytarkou. Nebude to jen banda hip hoperů na pódiu, ale budu mít šikovnou kapelu. Bude to zážitek,“ prozradil pro festival.

Další hvězda Bažant Pohody, skupina Ugly Duckling, plave ve vodách undergroundového hip hopu už od roku 1993. Na konto si připsali titul v pořadí druhé hip hopové skupiny, která si zahrála v Číně. Na festivalu nabídnou klasiku, kterou dostanou i ty nejnáročnější.

„Nabídneme klasickou hip hopovou show. Festivaly zbožňujeme, protože tam dostanete velké publikum. Ale občas jsme z takového hraní i trošku vystrašení, protože na festivalu na vaši show zabloudí i ti, kteří o vás nikdy neslyšeli. Mimochodem, co obvykle Slováci hází na kapelu, když jim nesedne? Nějaká jablka?“ zažertoval Andy Cooper, člen kapely, exkluzivně pro festival Bažant Pohoda.

Na festivalu dostane prostor i slovenský hip hop – předvede se Moja reč nebo Peťo Tázok band.

Podrobné aktualizované informace o festivalu Bažant Pohoda najdete na adrese www.pohodafestival.sk.


majkl
(Michal Gaja)
středa 18. 7. 2007 08:00
Gaja, Michal. 2007. Wu Tang Clan – překvapení slovenské Pohody 2007. Vychytané.cz. [Online] 18. 7. 2007. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=692. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Wu-Tang-Clan-–-prekvapeni-slovenske-Pohody-2007
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:49