Aktuální akce
neděle 26. ledna 2020
SABATON
19:00 Praha, Praha
úterý 28. ledna 2020
středa 29. ledna 2020
POSLEDNÍ ARISTOKRATKA
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SÁM NA DVA ŠÉFY
19:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
čtvrtek 30. ledna 2020
TLAPKOVÁ PATROLA: VŽDY VE STŘEHU
17:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
ERIC MARTIN
19:00 Ostrava, Ostrava
URIAH HEEP
19:00 Plzeň, Plzeň

21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pátek 31. ledna 2020
URIAH HEEP
19:00 KD Ostrov, Havlíčkův Brod
MALÉ ŽENY
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

KNIHA: Kam patříme?

Odpověď hledá stejnojmenná kniha Emily Giffin, která vychází v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství DOMINO právě dnes.
Přidat na Facebook
Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství DOMINO, která bude slavit první výročí existence, už od samého začátku zaujala čtenáře (nejen čtenářky). Dnes vychází další kniha z této řady, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Kam patříme. Její autorka Emily Giffin, byť vystudovala práva, chtěla být celý život spisovatelkou. Snažila se o to od svých šesti let. Než svého cíle dosáhla, věnovala se advokátní praxi na Wall Street a statečně čelila odmítnutí několika nakladatelství. Teprve když se přestěhovala z New Yorku do Londýna, dočkala se prvního autorského úspěchu.

Následující roky se dají zestručnit do jediné věty: Emily Giffin postupně napsala pět dalších knih. Všechny se staly bestsellery. Vycházejí ve třiceti různých jazycích. Některé byly zfilmovány. A od nynějška je česky vydává nakladatelství DOMINO ve speciální edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy.

Kam patříme (Where We Belong), do češtiny přeložila Jana Vlčková a vychází současně v klasické i elektronické podobě 11. září.

O čem román Kam patříme je?
Marian může bez zaváhání prohlásit, že ve svých šestatřiceti letech dosáhla úplně všeho, o čem kdy snila. Má úspěšnou kariéru, krásný byt a fungující vztah s mužem, kterého miluje. K úplnému štěstí jí chybí už jen maličkost: aby jí ten muž navlékl snubní prsten a založil s ní rodinu. Peter se ovšem k ničemu nemá a Marian cítí, že její biologické hodiny tikají stále hlasitěji.

To je ovšem jen jeden ze dvou problémů, které ji trápí. Už dlouhých osmnáct let skrývá před celým světem tajemství – a to tajemství se jednoho večera objeví u jejích dveří. Je to zlomový okamžik, kdy se Marianin perfektní život začne hroutit jako domeček z karet.

Osmnáctiletá Kirby vždy věděla, že je adoptovaná a nijak ji to netrápilo. Své rodiče i sestru Charlottu měla vždy upřímně ráda, ale zároveň v ní hlodal pocit, že se od nich liší. Že zkrátka nezapadá. Sotva dosáhla plnoletosti, vydala se do New Yorku najít svou pokrevní matku – a teď tedy stojí na jejím prahu…Knihu Emily Giffin Kam patříme vybrala majitelka nakladatelství DOMINO Karin Lednická osobně. Zařadila jí do edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy, o které říká: „ Tato edice by klidně mohla nést podtitul Čtěte bez předsudků. Všechny knihy, které do ní zařadíme, jsem osobně vybírala, za jejich kvalitu ručím a jsem o ní přesvědčená. Důkazem mohou být úspěchy těch předchozích – Manželka 22, Manželka, která utekla či Kdo miluje nejvíc. Snažím se vybrat současný román pro ženy, které mají načteno a nechtějí urážet vlastní inteligenci plytkým příběhem, ale zároveň nemají potřebu číst pouze vysokou literaturu. Právě takovýmto ženám je naše edice určena.“

Kde bere Emily Giffin inspiraci pro své příběhy? Popisuje: „Všechny mé knihy jsou o vztazích, takže většinu inspirace čerpám z vlastních vztahů, z problémů a událostí, které potkaly mé přátele a příbuzné. S úžasem pozoruji, jak univerzální mohou některá témata být: co všechno jsme ochotni udělat pro milovaného člověka, idealizace bývalých vztahů, spletitost vztahů mezi ženami, která může být až zničující… Je úžasné napsat knihu a vidět, jak rezonuje ve čtenářích různého věku v různých zemích.“

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 11. 9. 2013 12:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Kam patříme? . Vychytané.cz. [Online] 11. 9. 2013. [Citace: 26. 1. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6910. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Kam-patrime?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.229.142.175
Serverový čas: neděle 26. ledna 2020 22:42