Aktuální akce
pátek 6. prosince 2019
Beth Hart
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Beth Hart
JUMANJI: DALŠÍ LEVEL
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
sobota 7. prosince 2019
PAT A MAT: KUTILSKÉ TRAMPOTY
15:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Jordan Mackampa
21:00 Café V lese, Praha
Jordan Mackampa
LET IT SNOW CARNIVAL
23:00 Roxy, Praha
neděle 8. prosince 2019
Skindred

21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
Skindred

pondělí 9. prosince 2019
HRABĚ ORY
18:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Jim Jefferies
21:00 Kongresové centrum Praha, Praha 4
Jim Jefferies
středa 11. prosince 2019
PAVAROTTI
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
iSHORTS
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SEMESTER CLOSING PARTY
23:00 Roxy, Praha

SUPRAPHON: ŠKWOR vydá 27. 9. nové album SLIBY & LŽI

Poslechněte si první singl "POSLOUCHEJ".
Přidat na Facebook
SLIBY & LŽI je v kompletní diskografii rockové skupiny Škwor desátý počin. Vychází v roce, kdy kapela oslavuje patnáct let existence. Namísto toho, aby ho připomněla kolekcí největších hitů, jak se to dělává a kterou by ze svých starších pecek dala v klidu dohromady, raději přichází s novinkou, které předchází včera zveřejněný pilotní singl "POSLOUCHEJ" (lyric video zde: http://www.youtube.com/watch?v=3Ha5dW6q5Ps). Za dobu existence si tahle pražská čtveřice našla zvuk, podle kterého ji pozná i méně cvičené ucho. U alba SLIBY & LŽI ho potvrdila. Tažným refrénům předchází náladotvorná a melodicky přitažlivá sloka, vše propojuje naléhavý zpěv Petra Hrdličky a masivní zvuk, který už dávno překročil parametry tuzemského průměru. „Chtěli jsme písničkám dát nové nálady, pokud možno pokaždé jinou. I proto jsme na albu při nahrávání použili dost akustických nástrojů, možná víc než v minulosti.Všichni v kapele je máme rádi, pro rockovou hudbu je to po zvukové stránce hezké koření,“ vysvětluje baskytarista Tomáš Kmec. Akustické kytary, piano nebo akordeon, to jsou nástroje, které některé písničky obohatily. A zní často hned na jejich začátku, jako tvůrci atmosféry, která v prvních chvílích naznačuje, co skladba přinese. „Na akordeon hraje Petr Hrdlička. Děda mu ho kdysi dal a on se na něj naučil. Říkal, že tenkrát zvládl asi třicet písniček.

Pak ho ale odložil, a oprášil ho v podstatě až ve studiu při nahrávání této desky. Nějaké party skutečně natočil, ale objektivně přiznal, že už to není ono. Mělo to znít jako hra opilého harmonikáře. To, myslím, zvládl skvěle,“ usmívá se Kmec. Naléhavost v Hrdličkově zpěvu, která desku charakterizuje, je jistě dána i tím, že se v textech písniček vzteká, láteří, obviňuje svět z nepravostí a křivd, pojmenovává je a také připouští, že když jí říkal, že ji nemá rád, tak lhal. „Petr se vždycky před nahráváním desky bojí, že do textů nenajde nová témata, že nebude mít o čem psát. Nakonec to ale vždycky dá. Myslím, že texty pro tohle album dopadly skvěle,“ konstatuje Kmec. Škwor ctí týmového ducha. Hudební nápady jednoho ostatní z kapely posunují do konečného tvaru a zvukově to pak dokončí kytarista Leo Holan. I tentokrát je otcem zvuku alba, a vlastně zvuku celé kapely on. Producent z vlastních řad. „Na našich prvních deskách s námi jako producenti spolupracovali Aleš Brichta a George Eric. Potom jsme si už ale alba nahrávali a produkovali sami. Nechtěli jsme se už s nikým dohadovat.

Vždycky jsme byli o své vizi přesvědčeni a nenašli jsme osobnost, o které bychom si mysleli, že by ji jako producent nějak zlepšila. Stejné to bylo i teď,“ konstatuje Kmec. 15. listopadu oslaví Škwor koncertem v pražské Incheba Areně patnáct let existence. „Zeptali jsme se na našich internetových stránkách fanoušků, jak by si představovali setlist koncertu. Napsali nám písničky, které hrajeme běžně, takže překvapení budeme muset vymyslet my. Bude to každopádně delší koncert, než jaké obvykle hrajeme. Velká scéna, skvělý zvuk, několik hostů,“ uzavírá Kmec. Prvním singlem z alba je skladba „Poslouchej“, na kterou momentálně vzniká videoklip.Singl je ke stažení zde: http://www.supraphonline.cz/album/8667-poslouchej

www.skwor.cz
www.supraphonline.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 10. 9. 2013 16:00
Chovancová, Michaela. 2013. SUPRAPHON: ŠKWOR vydá 27. 9. nové album SLIBY & LŽI. Vychytané.cz. [Online] 10. 9. 2013. [Citace: 7. 12. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6907. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SUPRAPHON:-SKWOR-vyda-27.-9.--nove-album-SLIBY-&-LZI
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.128s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 3.214.184.124
Serverový čas: sobota 7. prosince 2019 03:35