Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Akustický podzim Vypsané fiXy a nejen to

Vypsaná fiXa si během září a října střihne dva akustické koncerty, pokřtí akustické DVD a CD a začne nahrávat nové album.
Přidat na Facebook
Kdo zná kapelu Vypsaná fiXa ví, že jejich koncerty jsou vždy našlapané neutuchající energií a velkým hudebním nasazením jednotlivých členů. Ale někdy je změna život a tak v květnu tohoto roku přijala kapela nabídku hudební stanice Óčko, zahrát pro ně svůj koncert netradičně – akusticky v pražském klubu Retro. Během celé naší historie jsme akusticky zahráli pouze jednou. Skoro bych řekl, že to není v kapelové povaze, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc se nám to začalo líbit,“ říká frontman Márdi. „Navíc Óčko celý koncert natočilo a vyjde z toho CD a DVD. Což je vlastně docela dobrý, že budeme mít v naší diskografii i akustickou desku. Zjistili jsme, že ty naše písně takhle znějí úplně jinak a zvukově se to hodně povedlo. Při nahrávání koncertu jsme využili starou, poloakustickou baskytaru Jolana, kterou jsme oprášili ze dna zkušebny a Mejn na ní hrál. Pítrs vytvořil speciální rytmickou sadu a celý to dostalo takovej super temnej spodek,“ dodává Márdi.

Pro nedočkavce, kteří na koncertě nebyli, připravila stanice Óčko záznam z tohoto koncertu. Bude odvysílán 15. září. Tím ale akustická etapa v životě kapely nekončí. V rámci nového pořadu na ČT Art odehrají další akustický koncert v Ostravě a to 20. září. „Bude odlišný od toho v Retru, protože budeme mít zcela nový akustický playlist a zařadíme úplně jiné písně z našeho repertoáru“ říká ještě Márdi. Akustické hraní pak vyvrcholí křtem DVD a CD a to v pražském klubu Dobeška 31. října (www.divadlodobeska.cz/program/121-vypsana-fixa.html).

Kromě již zmiňovaných aktivit se kapela bude v září a říjnu věnovat nahrávání nového alba, aby pak v listopadu a prosinci vyjela opět na koncerty. Listopad budě věnován společnému hraní s Visacím zámkem na společném „KultTour“ a v prosinci proběhne, pro velký zájem pořadatelů, bonusová část „Tugedrtůr“ s Mňágou a žďorp.

Koncerty:
31.10. Praha –Dobeška – akustický koncert a křest CD+DVD
01.11. Chomutov KD (KultTour)
02.11. Točník u Klatov (KultTour)
09.11. Frýdek Místek KD (KultTour)
15.11. Kolín – Staré lázně (KultTour)
22.11. Strakonice (KultTour)
23.11. Dražice u Tábora (KultTour)
30.11. Stankov u Plzně (KultTour)
05.12. Bratislava (Tugedrtůr)
06.12. Opava KD (Tugedrtůr)
07.12. Pardubice – Elko (Tugedrtůr)
14.12. Jilemnice – Továrna (Tugedrtůr)
19.12. Praha – LMB (vánoční koncert)
20.12. Lipov u Uherského Hradiště (rockové vánoce)
21.12. Louny (vánoční koncert)

Více informací najdete na www.vypsanafixa.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 6. 9. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Akustický podzim Vypsané fiXy a nejen to. Vychytané.cz. [Online] 6. 9. 2013. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6894. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Akusticky-podzim-Vypsane-fiXy-a-nejen-to
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.223s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 15:21