Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Velký knižní čtvrtek počtvrté!

To nejlepší čtení z letošního podzimu, které by si čtenáři neměli nechat ujít.
Přidat na Facebook
Jak se již stalo zvykem, proběhne i tento podzim akce Velký knižní čtvrtek, která si klade za cíl doporučit a představit čtenářům knihy, které by si rozhodně neměli nechat ujít. Společná akce knižního distributora Kosmas a významných českých nakladatelů tak přináší opět průřez knižním trhem s kvalitní literaturou nejen pro dospělé, ale i pro děti.

„Jsme rádi, že jsme se s touto akcí trefili do přízně čtenářů, knihkupců i nakladatelů a doufám, že tomu tak bude i během letošního podzimu. Nabídka titulů je opravdu pestrá a věřím, že takto pomůžeme čtenářům se orientovat v široké nabídce, která hlavně na předvánočním knižním trhu panuje,“ říká zástupce distribuce Kosmas, Ctirad Fuchs.

Deset předních nakladatelů tak ve čtvrtek 10. 10. 2013 představí celkem dvanáct novinek. Čtenáři se mohou těšit na nový román Khaleda Hosseiniho A hory odpověděly, příběh dvou sourozenců, kteří byli v dětství rozděleni a vyrůstají každý v jiné zemi a v jiných poměrech, na rozhovory Bohdana Slámy (tvůrce filmů Divoké včely, Štěstí, Venkovský učitel a Čtyři slunce) s fenomenálním režisérem Milošem Formanem o tom, co je vlastně podstatou scénáristy a režiséra v knize Povolání režisér, na komiksovou verzi klasického díla Franze Kafky Zámek v podání Jaromíra 99 nebo knihu pro děti od Jamie Thomsona Temný pán, ověnčenou cenou Roalda Dahla za nejhumornější knihu roku 2012, příběh vládce Temnokraje, který je za trest vyhnán na planetku Země v podobě třináctiletého spratka. Nejen pro děti je i novinka Petra Nikla a Libuše Niklové Foukací povídky a samozřejmě se dostane i na kvalitní severskou detektivku od Thomase Engera Fantomová bolest nebo na vážnější tématiku – pravdivý příběh čtrnáctileté knihovnice z koncentračního tábora Osvětim - Březinka v knize Osvětimská knihovnice od španělského bestselleristy Antonia G. Iturbeho.

Kolekce pokračuje Průvodcem protektorátní Prahou Jiřího Padevěta, knihou, která čtenáře zavede na tajemná místa konspiračních schůzek odbojářů, kanceláří krycích firem Sicherheitsdienstu i do bytů rodin podporovatelů parašutistů, připravujících atentát na Reinharda Heydricha, detektivním románem s thrillerovými prvky Pravda o případu Harryho Queberta od Joëla Dickera, který obdržel prestižní Hlavní cenu Francouzské akademie 2012, Goncourtovu cenu Goncourt des Lycéens 2012, dále novinkou autora bestselleru Skleněný pokoj Simona Mawera – Pád, nesmí chybět ani pořádná dávka humoru, který v této kolekci zastupuje Aristokratka ve varu Evžena Bočka, titul, který navazuje na autorovu předchozí knihu Poslední aristokratka, za kterou získal cenu Miloslava Švandrlíka za humoristickou knihu roku 2012 a nakonec je tady i něco pro všechny milovníky dobrého jídla - Vaříme s toskánským sluncem autorky Francis Mayesové, inspirované pobytem v jejím milovaném Toskánsku.

Jako i v předcházejících letech proběhnou v rámci Velkého knižního čtvrtku doprovodné akce v podobě autogramiád, autorských čtení apod. Jednotlivé akce budou upřesněny.

Velký knižní čtvrtek 10.10. 203 – kompletní seznam zařazených titulů:
Khaled Hosseini - A hory odpověděly (nakladatelství Argo)
Simon Mawer - Pád (nakladatelství Kniha Zlín)
Francis Mayesová - Vaříme s toskánským sluncem (nakladatelství Paseka)
Jiří Padevět - Průvodce protektorátní Prahou (nakladatelství Academia)
Antonio G. Iturbe - Osvětimská knihovnice (Akropolis)
Kafka, Jaromír 99 - Zámek (nakladatelství Labyrint)
Bohdan Sláma a Miloš Forman - Povolání režisér (nakladatelství Prostor)
Jamie Thomson - Temný pán (nakladatelství Argo)
Thomas Enger - Fantomová bolest (nakladatelství MOBA)
Jöel Dickers - Pravda o případu Harryho Queberta (nakladatelství Argo)
Petr Nikl - Foukací povídky (nakladatelství Meander)
Evžen Boček - Aristokratka ve varu (nakladatelství Druhé město)

Více informací na www.velkyctvrtek.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 2. 9. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Velký knižní čtvrtek počtvrté! . Vychytané.cz. [Online] 2. 9. 2013. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6885. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Velky-knizni-ctvrtek-poctvrte!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.131s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 14:04