Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Kam patříme?

Odpověď hledá stejnojmenná kniha Emily Giffin, která vychází v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství DOMINO.
Přidat na Facebook
Už za pár dní vychází další kniha Kam patříme. Její autorka Emily Giffin, byť vystudovala práva, chtěla být celý život spisovatelkou. Snažila se o to od svých šesti let. Než svého cíle dosáhla, věnovala se advokátní praxi na Wall Street a statečně čelila odmítnutí několika nakladatelství. Teprve když se přestěhovala z New Yorku do Londýna, dočkala se prvního autorského úspěchu.

Následující roky se dají zestručnit do jediné věty: Emily Giffin postupně napsala pět dalších knih. Všechny se staly bestsellery. Vycházejí ve třiceti různých jazycích. Některé byly zfilmovány. A od nynějška je česky vydává nakladatelství DOMINO ve speciální edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy.

Kam patříme (Where We Belong), do češtiny přeložila Jana Vlčková a vychází současně v klasické i elektronické podobě 11. září.

O čem román Kam patříme je?
Marian může bez zaváhání prohlásit, že ve svých šestatřiceti letech dosáhla úplně všeho, o čem kdy snila. Má úspěšnou kariéru, krásný byt a fungující vztah s mužem, kterého miluje. K úplnému štěstí jí chybí už jen maličkost: aby jí ten muž navlékl snubní prsten a založil s ní rodinu. Peter se ovšem k ničemu nemá a Marian cítí, že její biologické hodiny tikají stále hlasitěji.

To je ovšem jen jeden ze dvou problémů, které ji trápí. Už dlouhých osmnáct let skrývá před celým světem tajemství – a to tajemství se jednoho večera objeví u jejích dveří. Je to zlomový okamžik, kdy se Marianin perfektní život začne hroutit jako domeček z karet.Osmnáctiletá Kirby vždy věděla, že je adoptovaná a nijak ji to netrápilo. Své rodiče i sestru Charlottu měla vždy upřímně ráda, ale zároveň v ní hlodal pocit, že se od nich liší. Že zkrátka nezapadá. Sotva dosáhla plnoletosti, vydala se do New Yorku najít svou pokrevní matku – a teď tedy stojí na jejím prahu…

Knihu Emily Giffin Kam patříme vybrala majitelka nakladatelství DOMINO Karin Lednická osobně. Zařadila jí do edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy, o které říká: „ Tato edice by klidně mohla nést podtitul Čtěte bez předsudků. Všechny knihy, které do ní zařadíme, jsem osobně vybírala, za jejich kvalitu ručím a jsem o ní přesvědčená. Důkazem mohou být úspěchy těch předchozích – Manželka 22, Manželka, která utekla či Kdo miluje nejvíc. Snažím se vybrat současný román pro ženy, které mají načteno a nechtějí urážet vlastní inteligenci plytkým příběhem, ale zároveň nemají potřebu číst pouze vysokou literaturu. Právě takovýmto ženám je naše edice určena.“

Kde bere Emily Giffin inspiraci pro své příběhy? Popisuje: „Všechny mé knihy jsou o vztazích, takže většinu inspirace čerpám z vlastních vztahů, z problémů a událostí, které potkaly mé přátele a příbuzné. S úžasem pozoruji, jak univerzální mohou některá témata být: co všechno jsme ochotni udělat pro milovaného člověka, idealizace bývalých vztahů, spletitost vztahů mezi ženami, která může být až zničující… Je úžasné napsat knihu a vidět, jak rezonuje ve čtenářích různého věku v různých zemích.“

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 28. 8. 2013 09:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Kam patříme? . Vychytané.cz. [Online] 28. 8. 2013. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6879. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Kam-patrime?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 12:38