Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SUPRAPHONE: Očekávaný debut ILLE VE TVÝ SKŘÍNI vychází v pátek 30. 8.

“Osvěžující chytrý pop s precizní produkcí a skvělým zvukem!”
Přidat na Facebook
Tři roky po ceněném EP V rekvizitách a necelé tři měsíce od vydání pilotního singlu “Holka ve tvý skříni” vychází v pátek 30. 8. u Supraphonu očekávaný debut projektu Olgy Königové ILLE VE TVÝ SKŘÍNI.

Album, které produkoval Dušan Neuwerth (např. Tata Bojs, Umakart či Václav Neckář), a na němž se kromě Olgy podílel také její manžel Jakub König (Kittchen) nebo Luboš Malina a Luboš Novotný z Druhé trávy, na první poslech zaujme příjemně poetickou atmosférou a vycizelovaným, krystalicky čistým zvukem.

„Co se zvuku týče, předem jsme s Dušanem žádné konkrétní usnesení neudělali. Jeho vize byla, aby to všechno tak trochu tepalo. Přistupuje k produkci s nesmírnou péčí a já mu věřím. A z té péče vznikl zvuk, s kterým jsem hodně spokojená,” pochvaluje si spolupráci s Neuwerthem a výsledný zvuk Königová.Další devízou alba je kromě skvělého zvuku fakt, že je deska plná návykových melodií. Ty v kombinaci s promyšlenými, emocionálně silnými a při tom vlastně docela obyčejnými texty bodují nejen sympatickou civilností, ale fungují i jako vítané osvěžení tuzemské popové scény.

Ostatně dokazuje to skutečnost, že se pilotní singl “Holka ve tvý skříni” – pro někoho možná překvapivě – s úspěchem prosadil do playlistů tuzemských rádií.Kromě singlu “Holka ve tvý skříni” debut obsahuje dalších deset písní, jejichž jádro tvoří autorské skladby doplněné o díla spřátelených autorů a cover verzi songu "Ledňáčci" kapely Vypsaná fiXa, přičemž frontman Márdi si v písni také zazpíval.

„Všechny písně na desce jsou pro mne velmi osobní a žádná zde není navíc,” vyznává se Olga Königová. Má-li ale vybrat své osobní favority, říká: „Hodně blízká mi je “Kočka”, jejíž refrén fakt hodně hází. Nejdojemnější píseň jsou pak podle mě “Ledňáčci”. Zatím u toho každý brečí. Navíc se v ní zpívá “z rádia hráli mši pro severní Čechy”, a já nedám na Ústí nad Labem, jako svoje rodné město, dopustit.”

Možná překvapivě se na debutu objevuje jen jediná píseň z EP V rekvizitách a to “Zmrzlou” (duet s Jaromírem Švejdíkem “V rekvizitách“ je pouze na digitální verzi alba). „Najednou jsem měla pocit, že písně z EP – až na Zmrzlou – jsou trochu jiné než zbytek vznikající desky. Všechny ty tři písničky mám ráda a mám s nimi spojené určité období a přišlo mi vlastně škoda je přizpůsobovat tomu, jak je to teď,“ vysvětluje Königová.

Dalším aspektem, jímž se současní ILLE liší od ILLE z dob EP V rekvizitách, je fakt, že nyní se jedná o plnohodnotnou kapelu, což ostatně potvrzuje i sama Olga: „Když jsme v roce 2010 nahrávali EP, tak ILLE byla především zpěvačka, která chce prostě natočit svoje písničky, na nichž jsme pracovali s Dušanem a přizvanými hosty. Potřeba postavit kapelu vznikla až posléze, abychom mohli koncertovat. Oslovila jsem kamaráda Marka Svobodu, který domluvil Almelu z Photolabu a ten zas domluvil bubeníka Hopa. Pak už všechno vlastně spělo k tomu natočit první velkou desku, kterou jsme připravovali už všichni společně. Posun od zpěvačky ke kapele je tedy asi ta nejzásadnější změna, která se s ILLE od vydání EP udála.”

Jak výsledná jedenáctka skladeb funguje jako celek, můžete zjistit už v pátek 30. 8., kdy bude album “Ve tvý skříni“ uvedeno do prodeje. Už nyní si ho ale můžete předobjednat za zvýhodněnou cenu na Supraphonline http://www.supraphonline.cz/album/5245-ve-tvy-skrini.

Že “Ve tvý skříni“ za vaši pozornost rozhodně stojí, dokazují kromě pozitivních reakcí kritiků i slova osobností tuzemské kulturní scény jako jsou Martin Přikryl z The Prostitutes, Mikoláš Růžička z Republic of Two , David Dvořák z Kašpárka v rohlíku nebo Mardoša z Tata Bojs.

„ILLE dělají hudbu, která mi na polarizované scéně často chybí. Pop s dobrým textem a chytrou produkcí. Něco, co nás hraním v rádiích o krůček přibližuje světu, ve kterém bych si přál žít.” – Martin “Destroyer” Přikryl, The Prostitutes

„Poslouchat Olinku, je jako vejít do tajemného domu plného obyčejných věcí a nechtíc rozbít lahvičku s étherem. Ale nejvíc je to, že je to opravdový a v současném pseudo jako světě, je to balzám na uši. A úplně nejvíc je to, že máme Olinku doma všichni moc rádi." – David Dvořák, Kašpárek v rohlíku

“Olga se mi líbila už v Broskvi a ve svém projektu ILLE, zdá se, ještě více vyzrála. Zatím jsem slyšel jen pár ochutnávek, ale už teď se těším, až její čerstvé album uslyším celé!
A mám pocit, že nebude čerstvé jen proto, že je nové...” – Mardoša, Tata Bojs

„Manželům Königovým to spolu opravdu klape a produkce Dušana Neuwertha slibuje skvělý zvuk a precizní aranže. ILLE jsou jedna z mála českých kapel s chytlavými melodiemi a texty, které mají hlavu a patu. ILLE má všechny předpoklady rozšířit poměrně prořídlou skupinu česky zpívajících kvalitních kapel. Držím palce a fandím!” – Mikoláš Růžička, Republic of Two / Piano

http://www.projektille.cz/
http://www.supraphonline.cz/ILLE – Ve tvý skříni
1. Podhoubí
hudba a text: Olga Königová

2. Na sever
hudba a text: Olga Königová

3. Holka ve tvý skříni
hudba a text: Jakub König

4. Zapomenout
hudba a text: Jakub König

5. Co udělaj
hudba a text: Olga Königová

6. Kočka
hudba: Olga Königová, Dušan Neuwerth
text: Olga Königová

7. Ledňáčci
hudba: Vypsaná fixa
text: Márdi

8. Summer
hudba: Olga Königová, Marek Svoboda
text: Olga Königová

9. Zmrzlou
hudba: Olga Königová, Dušan Neuwerth
původní text: Olga Königová

10. Ten, co se dívá
hudba: Marek Svoboda
text: Jakub König

11. Chodí okolo
hudba a text: Marek Svoboda

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 27. 8. 2013 16:00
Chovancová, Michaela. 2013. SUPRAPHONE: Očekávaný debut ILLE VE TVÝ SKŘÍNI vychází v pátek 30. 8. . Vychytané.cz. [Online] 27. 8. 2013. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6877. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SUPRAPHONE:-Ocekavany-debut-ILLE-VE-TVÝ-SKŘÍNI-vychazi-v-patek-30.-8.-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 10:26