Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Android Asteroid točí v Abbey Road a Red Bull Studio

Skupina Android Asteroid, hudební objev domácí scény, si plní velký sen. Od nedělního rána natáčí desku v Londýně ve dvou různých studiích.
Přidat na Facebook
Část ve slavném Abbey Road, které proslavili The Beatles, The Queen, Pink Floyd, Massive Attack nebo Depeche Mode. Druhou v prestižním Red Bull Studiu, kde zanechali zvukový otisk třeba Jessie Ware, Buraka Som Sistema, Benga nebo Disclosure. Projekt kolem bubeníka Tomáše Konůpky a vokalisty Jana Pospíšila (Navigators), s hvězdnou sestavou Lukáš Martínek, Miloš Dvořáček, Vilém Béreš (Toxique), Jan Steinsdorfer, Marek Minárik a Annamaria d´Almeida je první českou kapelou, která tu natáčí. Ale nejsou na to sami. Ve skvěle vybaveném Red Bull Studiu natočí singl s respektovaným hiphopovým producentem DJem Vadimem a charizmatickou vokalistkou Yarah Bravo z Ninja Tune. A vy můžete být tak trochu „u toho“. Stačí sledovat blog: www.redbull.cz/androidasteroidAndroid Asteroid na sebe upozornili v zimě melancholickou elektronikou spojenou s písničkářstvím a jazzem a na jaře skvělým koncertem v pražském Paláci Akropolis. Jen o pár dní později předskakovali také projektu Tosca Richarda Dorfmeistera.

První skladby AA natočili ve vyhlášeném pražském studiu Smečky. Co dál? Kapela chtěla udělat další krok, ale ne o jeden schod. Volba padla na Abbey Road, kam se dostali také díky crowdfundingovému portálu Hithit.cz, kde jim na cestu do Londýna přispěli fanoušci.

V Abbey Road natáčeli The Beatles, to ví každý, kdo někdy slyšel o elektrické kytaře. Aktuálně odtud vyšla remasterovaná deska Nirvany - In Utero a za pár dní vyjde Stingova novinka The Last Ship. Po nich přichází Android Asteroid z Česka. „Spousta našich idolů točila právě tady. Už naši rodiče si nahrávky odtamtud pouštěli na páskových magneťácích. Věříme, že místnost, ve které se točí, má svůj otisk, duši. Neděláme muziku pro peníze. Chceme jet do Abbey Road a odvézt si odtamtud co možná nejlepší nahrávku. Natočit o tom dokument.,“ říká kapela.Na Abbey Road navazuje Red Bull Studio London, které je pro běžné nahrávání zcela nepřístupné. Dveře do studia, kde točí třeba Ghostpoet, Bondax, Monki nebo Toddla T, otevírá jen výborná muzika a speciální pozvánka.

www.redbull.cz/androidasteroid

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 21. 8. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Android Asteroid točí v Abbey Road a Red Bull Studio. Vychytané.cz. [Online] 21. 8. 2013. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6858. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Android-Asteroid-toci-v-Abbey-Road-a-Red-Bull-Studio
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.494s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 20:58