Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Letní shakespearovské slavnosti 2013 oslavují.

Inscenace Veselé paničky windsorské přivítala stotisícího diváka. Závěr bude opět patřit letošní premiéře Sen noci svatojánské.
Přidat na Facebook
Inscenace Veselé paničky windsorské, která je na repertoáru Letních shakespearovských slavností již pátou sezónu, si na své konto připsala další úspěch. Po loňské oslavě sté reprízy přivítala letos (v pátek 16. srpna) stotisícího návštěvníka, v tomto případě divačku. Ta převzala z rukou zástupců hereckého souboru Simony Stašové a Bolka Polívky a uměleckého ředitele pořádající agentury Libora Grosse plaketu stotisícího návštěvníka a další ceny od partnerů Slavností, včetně VIP vstupenek na příští ročník Letních shakespearovských slavností. Stotisící návštěvník byl samozřejmě radostnou událostí pro všechny herce, kteří v inscenaci hrají. Při závěrečné děkovačce si šťastnou divačku „vytáhli“ na pódium pro společné foto.

Komedie Veselé paničky windsorské je k vidění do 23. srpna na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.Závěr Letních shakespearovských slavností bude patřit letošní premiéře Sen noci svatojanské, svatební komedii o bloudění v lese vztahů, v režijním ztvárnění tandemu SKUTR. Diváci se tak mohou, mimo jiné, těšit na Davida Prachař v dvojroli Thesea a Oberona, Vandu Hybnerovou v rolích Hippolyty a Titanie, Hanku Vagnerovou v roli Hermie, Martina Písaříka v roli Lysandra nebo na výborného Csongora Kassaie v dvojroli Egea a Puka. Inscenace Sen noci svatojanské byla přijata jak nadšenými diváky, tak i médii např. Sen noci svatojánské má vtip, poezii i magii (Právo), Po představení chce se člověku vstát a volat Bravo! (aktuálně.cz), Sen noci svatojánské je inscenace, která se jen tak nevidí (ihned.cz).

Sen noci svatojanské se bude hrát od 25. 8. do 7. 9. na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.

Vstupenky na představení Veselé paničky windsorské a Sen noci svatojánské se pohybují v cenovém rozmezí od 250 do 990 Kč a jsou k dostání v síti Ticketportal nebo přímo na pokladně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu (Jiřská 6, Praha 1). Pokladna je otevřena od 15:00 do 21:00 a to vždy pouze v den, kdy se hraje. Začátky představení jsou obvykle ve 20:30 hodin.

Další informace naleznete na www.shakespeare.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 19. 8. 2013 18:00
Chovancová, Michaela. 2013. Letní shakespearovské slavnosti 2013 oslavují.. Vychytané.cz. [Online] 19. 8. 2013. [Citace: 1. 4. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6852. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Letni-shakespearovske-slavnosti-2013-oslavuji.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.241.39
Serverový čas: sobota 1. dubna 2023 13:35