Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

BE TWENTY ONE po roce opět ve velkém stylu!

Po velmi zdařilé oslavě 20-tých narozenin klubu ROXY (BE TWENTY) v říjnu roku 2012 se i tento říjen můžeme těšit na týden trvající festival sahající od nezávislé české kultury až po legendární zahraniční umělce. V týdnu od 21.-27. října 2013 opět spojí síly klub ROXY a Experimentální prostor NoD k oslavě 21. narozenin legendárního českého klubu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BE TWENTY ONE – OPENING CEREMONY
pondělí 21. října 2013 20:00
(konec +- úterý 22. října 2013 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
V průběhu celého festivalového týdne budou otevřeny brány klubu, divadla, galerie i kavárny v prostorách ROXY a NoD v pražské Dlouhé ulici. Program má tento rok ambice překonat svou různorodostí ten minulý a přinést návštěvníkům pestrobarevný koktejl žánrů a stylů, kdy si na své přijdou jak milovníci méně známých či alternativních umělců, tak fanoušci kvalitních a časem prověřených projektů, umělců, kapel a DJů. “Je úžasné cítit tolik koncentrované energie, potkat se v jednom týdnu s mnoha vynikajícími umělci, žánrově tak pestrými a především pak být součástí úžasného publika všech věkových kategorií,” říká dramaturgyně festivalu Lenka Senová.

První jména umělců, kteří přijedou ROXY popřát k úplné a potvrzené plnoletosti jsou již venku a největším tahákem bude jistě znovuvzkříšená legendární kapela Morcheeba (UK), která se vrací zpět na scénu s původní zpěvačkou Skye a novým albem Head Up High. Zahraniční line up doplňuje držitel Grammy, rapper Everlast (USA) a britské instrumentálně-DJské seskupení Engine Earz Experiment (UK) reprezentující aktuální tendence UK bass music. Jejich pondělní live vystoupení doplní u nás populární zpěvačka Jenna G a společně tak otevřou týdenní narozeninový program. Další jména umělců budou, dle vyjádření Lenky Senové, zveřejněna v průběhu následujících několika týdnu.

Experimentální prostor NoD během festivalu symbolicky představí 21 výrazných umělců, kteří zanechali jasnou stopu v historii programu NoD. Patří mezi ně zpěvačka a herečka Monika Načeva, performerky Jindřiška Křivánková, Markéta Vacovská (která byla v sobotu oceněna společně s Lenkou Dusilovou a Petrem Boháčem jednou z hlavních cen prestižního edinburgského festivalu Fringe za projekt One Step Before the Fall) a Miřenka Čechová. Výtvarník Kurt Gebauer se po Jiřím Davidovi stane autorem nového výtvarného objektu, který bude opět levitovat nad Dlouhou ulicí v době zahájení festivalu. V rámci týdne BE TWENTY ONE bude prezentována i výstava Horor? Černý humor, na níž se objeví díla na příklad Michaela Rittsteina, Františka Skály, Marka Thera a Josefa Bolfa.

,,Experimentální prostor NoD se tak stane druhou scénou pro prezentaci výjimečných uměleckých projektů i osobností v sedmidenní smršti koncertů, vernisáží, performancí a divadelních představení toho nejlepšího, co současná kulturní scéna nabízí a na čem se NoD měl možnost umělecky i produkčně podílet,“ uzavírá šéfdramaturg prostoru Adam Halaš.

Přeprodej vstupenek bude spušten 19.8. v síti Ticketportal, Ticketpro a v NoD.

ROXY: http://roxy.cz/
NoD: http://nod.roxy.cz/

Dodal: Roxy Team
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 14. 8. 2013 13:00
Chovancová, Michaela. 2013. BE TWENTY ONE po roce opět ve velkém stylu!. Vychytané.cz. [Online] 14. 8. 2013. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6833. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/BE-TWENTY-ONE-po-roce-opet-ve-velkem-stylu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 12:20