Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Goran Bregović po třech letech opět zahraje v Praze!

Světoznámý hudebník, skladatel a producent Goran Bregović 3. listopadu se svou kapelou zahraje v Kongresovém centru Praha a 4. listopadu v bratislavské Inter hale Pasienky.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Goran Bregović
neděle 3. listopadu 2013 21:00
(konec +- pondělí 4. listopadu 2013 04:00)
Kongresové centrum Praha
Praha 4 (CZ)
Slavný muzikant srbsko-chorvatského původu, přezdívaný Král Balkánu, mistrovsky míchá jihoslovanský a romský folklór s rockem i moderními elektronickými zvuky, výsledkem je osobitá, temperamentní, emocemi nabitá hudba. Každý koncert charismatického Gorana Bregoviće je nezapomenutelným zážitkem, například v Římě si jeho show pod širým nebem nenechalo ujít půl milionu diváků.

Goran Bregović se narodil v roce 1950 v Sarajevu, jako šestnáctiletý hrál na kytaru v sarajevské kapele Bestije a postupně prošel řadou dalších formací, v roce 1974 založil ve své době velmi populární band Bílý knoflík (Bijelo Dugme). Z Jugoslávie jej vyhnala občanská válka, přišel o veškerý majetek a v emigraci začínal od nuly. Mezinárodní úspěch mu přinesla spolupráce s režisérem Emirem Kusturicou, je autorem hudby ke kultovním Kusturicovým filmům, např. Underground, Arizona Dream nebo Dům k pověšení. Pracoval také s Iggym Popem nebo Jane Birkinovou. V současné době žije a tvoří v Paříži, kde složil soundtracky k desítkám filmů, včetně oceňované Královny Margot režiséra Patrice Chéreaua. V roce 1995 Goran Bregović založil vlastní cikánskou kapelu Weddings and funeral band, se kterou koncertuje po celém světě, mimoto nahrává a vydává vlastní alba, komponuje scénickou hudbu, opery, produkuje, pravidelně hostuje na renomovaných festivalech i na deskách známých evropských hvězd. V roce 2010 získal cenu britského časopisu Songlines pro nejlepšího umělce world music na světě.V České republice tenhle všestranně talentovaný hudebník koncertuje obzvláště rád, jak sám říká, líbí se mu tady z mnoha důvodů. Jedním z nich může být i výtečná moravská slivovice, kterou si oblíbil.

Vstupenky na koncert Gorana Bregoviće 3. listopadu v Kongresovém centru Praha jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz v cenách od 590 Kč.

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 24. 7. 2013 14:00
Chovancová, Michaela. 2013. Goran Bregović po třech letech opět zahraje v Praze!. Vychytané.cz. [Online] 24. 7. 2013. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6794. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Goran-Bregović-po-trech-letech-opet-zahraje-v-Praze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 19:07