Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ocitli se v pekle, ale nevzdali se.

Colette, příběh opravdové lásky. První záběry z filmu, který bude mít premiéru 12. září, exkluzivně v novém traileru.
Přidat na Facebook
Premiéra filmu Colette na motivy Lustigovy stejnojmenné novely se blíží. První záběry z filmu, lze exkluzivně shlédnout v traileru.

Příběh osudové lásky Colette a Viliho na motivy novely Arnošta Lustiga natočil v česko-slovenské koprodukci Milan Cieslar.

Pro mnohé zahraniční herce, kteří jsou obsazeni do hlavních rolí, bylo setkání s Lustigem a touto tématikou vůbec první. Jak dodává francouzská herečka Clémence Thioly - představitelka hlavní role: „Arnošta Lustiga jsem objevila až díky tomuto filmu. Stejně tak jako dílo Milana Cieslara. Do Colette jsem o Milanovi a jeho filmech bohužel neslyšela, ale po Colette jsem viděla všechny jeho filmy!“ Na otázku, proč by měli diváci přijít o kin Clémence dodává: „Dýchat a zažít pocit milovat s těmito krásnými postavami – Colette a Vilim. Budou vám připomínat, že navzdory všemu, naděje vítězí a je možná.“Colette bude mít i velmi silnou emotivní hudbu, kterou pro ni složil světově proslulý skladatel filmové hudby Atli Örvarsson (Piráti z Karibiku, Myšák Stuart Little a další). O práci na filmu říká: „ Bylo to úplně poprvé, co jsem skládal hudbu pro film s tímto námětem. Viděl jsem snad všechny filmy a dokumenty o holocaustu. Co mne však táhlo k tomuto příběhu nejvíce, bylo jeho téma. Je to v podstatě milostný příběh, který se odehrává v místě, kde je peklo na Zemi. Byl to právě protiklad světla a tmy, který mě fascinoval“.

U příležitosti premiéry filmu vyjde znovu i Lustigova novela Colette s fotografiemi z natáčení ve vydavatelství Mladá fronta.

Hlavními protagonisty jsou Clémence Thioly a Jiří Mádl, dále hrají: Andrej Hryc, Ondřej Vetchý, Helena Dvořáková, Zuzana Maureryová, Bára Kodetová, Daniel Brown, Miroslav Táborský, David Suchařípa, Michal Dlouhý a další.

REŽIE: Milan Cieslar
SCÉNÁŘ: Milan Cieslar
SPOLUPRÁCE NA SCÉNÁŘI: Arnošt Lustig a Ladislava Chateau
PRODUCENT: Milan Cieslar, Wanda Adamík Hrycová
DISTRIBUTOR: Bioscop

Colette není jen další film o holocaustu, Colette je překrásný příběh!

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 23. 7. 2013 12:00
Chovancová, Michaela. 2013. Ocitli se v pekle, ale nevzdali se.. Vychytané.cz. [Online] 23. 7. 2013. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6793. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ocitli-se-v-pekle,-ale-nevzdali-se.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 22:36