Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Andělé Stelly Blomkvistové přicházejí v červenci

Stejně tak další knihy z nakladatelství MOBA.
Přidat na Facebook
Nikdo vlastně neví, kdo Stella Blómkvistová je. Už uplynulo více než deset let od doby, kdy jí vyšla první kniha, ale nikdo zatím neodhalil tajemství, kdo se za tímto jménem opravdu skrývá. Říká se, že je to známý islandský veřejný činitel, spekuluje se o bývalém premiérovi Islandu (Davíð Oddson). Přesto všechny tyto teorie jsou čisté spekulace….

Kniha Andělé je již šestou knihou tajemné Stelly, která u nás vychází. Dostaneme se do Keflavíku na divoké jihozápadní pobřeží Islandu…V Rockville, zdejší bývalé americké radarové základně, je nalezena zohavená mrtvola muže. Jde o Donalda Garbera z Los Angeles, který na základně pobýval sedm měsíců v zimě roku 1973. Z vraždy je podezírán Andri Ólafur Sveinsson, movitý obchodník a jeden z nejbohatších Islanďanů. Ten však neustále trvá na své nevině a na svou obranu si najme mladou advokátku Stellu Blómkvistovou.

Zpátky do Čech nás dostane Kočár do neznáma známé české spisovatelky Hany Marie Körnerové.

V červenci roku 1789 vyhnala Francouzská revoluce z domova tisíce příslušníků šlechtických rodin. Mnozí přišli o všechen majetek a sotva uhájili holý život. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které hledají útočiště u příbuzných v cizině. Zamíří nejprve do Říma, později na italský jih. Rozbouřená doba, staré rodinné spory a nové intriky je však vyženou z každého azylu. Marně se pokoušejí najít domov u lidí, na které dosud spoléhaly. Jejich poslední nadějí se stává malé panství kdesi na území Rakouska. S novým očekáváním se vydávají do krajiny, o níž do této doby téměř neslyšely - do Čech.

Pokusila se Anna Falcká otrávit krále Karla IV? Smrt na jazyku Jana Bauera vypráví příběh o politice a intrikách za doby Karla IV.

Do Prahy přijíždí uprchlý římský tribun Cola di Rienzo, aby přesvědčil nejmocnějšího evropského panovníka Karla IV. o nutnosti obnovení jednotné Itálie. Římského a českého krále tato myšlenka láká, ale pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic radí k opatrnosti. Přes jeho varování se Karel inkognito vydává do Itálie, ale nebýt jeho rádce dominikána Pavla, mohl se pro něj tento výlet stát málem osudným. Na půl roku zcela zmizí všem z očí a potácí se mezi životem a smrtí. Dokonce k němu nesmí ani jeho druhá manželka Anna Falcká. Zvlášť když ji někteří podezírají, že se krále pokusila otrávit?V červenci dále u nakladatelství MOBA vychází:
Královské tajemství, Lenka Cyprisová
Vražda v lázních Skalka, Jarmila Pospíšilová – z řady původní česká detektivka
Sběratelé ostatků – 2. vydání, Vlastimil Vondruška – historický román
Strážce boleslavského mysteria – dotisk, Vlastimil Vondruška
Vražda v ambitu - dotisk Vlastimil Vondruška - historické krimi

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 16. 7. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Andělé Stelly Blomkvistové přicházejí v červenci. Vychytané.cz. [Online] 16. 7. 2013. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6775. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Andele-Stelly-Blomkvistove-prichazeji-v-cervenci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 01:16