Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tři sestry Sailing Team osmý na mistrovství světa!

Na 110 posádek ze 16 zemí se sjelo na letošním mistrovství světa ORCi v námořním jachtingu v italské Anconě v posledním červnovém týdnu. Jediným reprezentantem našeho suchozemského státu byl TŘI SESTRY SAILING TEAM na jachtě Beneteau First 40,7 a nevedl si vůbec špatně!
Přidat na Facebook
První den se odjela pouze jedna krátká rozjížďka v silnějším větru, v níž jachta THREE SISTERS obsadila skvělé čtvrté místo. V dalších dvou dnech byl na programu dlouhý závod poznamenaný slabým větrem až bezvětřím, na něž čeští jachtaři bohužel doplatili a přes veškerou snahu obsadili 29., resp. 28. příčku. Následující den se nejachtilo pro bezvětří a předposlední den regaty v první rozjížďce se naše jachta držela ještě před cílem na čele s dalšími 4 loděmi. Před poslední bójkou se před Tři sestry dostali mistři Evropy Low Noise tak těsně, že naše jachta nestačila uhnout a došlo ke kontaktu se zádí italské lodě. Po povinné penalizaci dvěma otočkami o 360 stupňů to v cíli stačilo na 15. místo. Druhá páteční rozjížďka už proběhla bez potíží a znamenala 8. místo pro Čechy. Poslední den mistrovství však náš tým zcela dominoval! V první rozjížďce byl ještě třetí, avšak poslední dvě suverénně vyhrál, když v nich porazil i staronové mistry světa italskou SCUGNIZZU.

Celkově to znamenalo 8. místo, historicky nejlepší umístění sesterského týmu na mistrovství světa! Gratulujeme!

Česko na MS reprezentovali: Tomáš Doležal, Pavel Satoránský, kormidelník Milan Hájek, David Křížek, Adam Plhoň, Jiří Michalčín, Stanislav Chudoba, Petr Stoklásek a Aleš Tříska.

Podrobnosti a foto viz: www.trisestrysailing.cz

Dodala: Alena Rydvalová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 1. 7. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Tři sestry Sailing Team osmý na mistrovství světa!. Vychytané.cz. [Online] 1. 7. 2013. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6761. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tri-sestry-Sailing-Team-osmy-na-mistrovstvi-sveta!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 04:00