Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Editors dopraví do Prahy tunu lásky

Editors jsou britská alternativní kapela z Birminghamu, která vznikla v roce 2002.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Editors
neděle 6. října 2013 20:00
(konec +- pondělí 7. října 2013 01:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Prošla mnoha změnami názvů - Pilot, The Pride a Snowfield, v současnosti ji tvoří Tom Smith (zpěv, kytara, klavír),Russell Leetch (basová kytara, syntezátor, doprovodné vokály), Ed Lay (bicí, perkuse, doprovodné vokály), Justin Lockey (kytara) a Elliott Williams (klávesy, syntezátory, kytara, zpěv).

Dvě ze tří doposud vydaných alb Editors získala platinu. Prodalo se jich přes sedm miliónů po celém světě. Debutové album The Back Room vyšlo v roce 2005 a obsahovalo hity "Munich" a "Blood." V následujícím roce bylo nominováno na Mercury Music Prize.

V listopadu 2010 Smith oznamuje počátek práce na svém novém albu.
The Weight of Your Love je čtvrté studiové album Editors, které vychází 1.července. Prvním singlem alba je "A Ton of Love."

Je to první album nahrané po odchodu kytaristy Chrise Urbanowicze v dubnu 2012. Odchod byl dle slov kapely přátelský a byl způsoben rozdíly v představách o hudebním směřování kapely.

Tom Smith o albu říká: "Dlouho jsem mluvil o své lásce k americkým kapelám jako R.E.M. nebo Arcade Fire a je to typ soundu, ke kterému se budou ubírat naše nové písničky. Jsou přímočarejší než na posledním albu. To bylo experimentálnější, kdežto nové věci se dají hrát s akustickou kytarou. Už sice nevím, co je a co není hit, ale nové písničky považuju za klasiku."

Album bylo většinou nahráváno živě. Tom Smith prohlásil, že "stojí jednou nohou na alternativním americkém zvuku a textově jsou to milostné písničky, které nejsou až zase tak úplně typické milostné
písničky".

Album produkoval Jacquire King a míchal Craig Silvey. Kapela také spolupracovala s Floodem, který produkoval jejich předešlé album In This Light and on This Evening.

Editors své nové album představí I pražskému publiku, a to 6. října 2013 od 20.00 v pražském Lucerna Music Baru. Jako support vystoupí belgická kapela Balthazar, kterou jsme nedávno viděli při výnorném samostatném koncertě na Sedmičce.

Vstupenky za 720,- Kč + poplatky k zakoupení od 28.června v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu www.musicbar.cz, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 850,- Kč.

Více info na:
www.editorsofficial.com
www.facebook.com/editorsmusic
www.balthazarband.be
www.facebook.com/balthazarband
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek / Dsmacku
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 27. 6. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. Editors dopraví do Prahy tunu lásky. Vychytané.cz. [Online] 27. 6. 2013. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6742. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Editors-dopravi-do-Prahy-tunu-lasky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 15:40