Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Soutěž Jameson Done in 60 Seconds vyhlásila TOP 10!

Jameson Done in 60 Seconds je filmová soutěž, do které se mohou zapojit všichni nadšení filmaři bez ohledu na věk či vzdělání. Stačí natočit vlastní verzi oblíbeného filmu a vtěsnat její děj do 60 vteřin.
Přidat na Facebook
Mezinárodní soutěž probíhá tento rok v ČR potřetí. Deadline na přihlášené filmy byl 16. června 2013. České finále soutěže s vyhlášením vítěze, který se utká se svým snímkem s celosvětovou konkurencí, proběhne 3. 7. 2013 v Jameson Festival Lounge v Karlových Varech v rámci Mezinárodního filmového festivalu.

Porota soutěže ve složení Tereza Spáčilová (filmová novinářka, Reflex), Karel Spěšný (Festival krátkých filmů Praha), doc. Ľudovít Labík, ArtD. (slovenský filmový střihač a profesor bratislavské VŠMU) a Lucie Poláková (Brand Ambassador Jameson) v pátek 21. 6. vyhlásila první desítku filmů, ze kterých následně vybere tři nejlepší, včetně vítěze, který se se svým filmem utká o mezinárodní vítězství. Toto finále proběhne na jaře příštího roku v Londýně jako součást předávání filmových cen Jameson Empire Awards.

Jaký byl tento rok? Do soutěže se kvalifikovalo celkem 87 filmů, ze kterých porotci vybírali. Kamil Spěšný, programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha, k filmové nadílce řekl: „Důležitými faktory při rozhodování pro mě byly nadhled tvůrce a kreativita zpracování. Nebylo tolik důležité, aby byl film na vlas podobný originálu, ale spíše to, aby zachytil atmosféru původního filmu nebo stavěl na originálu, ale přinesl nějaký nový ‹twist›”.

Tereza Spáčilová, filmová novinářka, která se výběru filmů jako porotkyně zúčastnila již potřetí, komentovala letošní filmy následovně: „Soutěž se oproti loňským letům opět posunula dopředu, přihlásilo se více filmů a bylo se opravdu na co dívat. Standardně se v nabídce objevila řada animovaných filmů na velmi dobré úrovni. To je české specifikum oproti soutěžím v zahraničí, zřejmě dané vysokou úrovní a tradicí české animace.”

Toto je finálová TOP 10
The King's Speech, Michal KupilíkTitanic, Martin StuchlýAmerican Beauty, Taťána RubášováMidnight in Paris, Anežka KružíkováForrest Gump, Eva DvořákováSuperman, Tomáš PoděbradClockwork Orange, Adam Hobzik

http://www.youtube.com/watch?v=0Ysn18ixieQ&list=UUibKfroRoS_kGKFLrXfSOWw

The Texas Chain Saw Massacre, Petr ČernýIntouchables, Lukáš KladníčekTerminator, Thanh Phan TienDodal: Míra Valeš
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 27. 6. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. Soutěž Jameson Done in 60 Seconds vyhlásila TOP 10!. Vychytané.cz. [Online] 27. 6. 2013. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6741. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Soutez-Jameson-Done-in-60-Seconds-vyhlasila-TOP-10!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 04:35