Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Natacha Atlas odehraje akustický koncert v Paláci Akropolis

Belgická zpěvačka Natacha Atlas, známá také z ethno-trancové kapely Transglobal Underground, čím dál tím víc cítila, že její hudba potřebuje nabrat trochu jiný směr.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Top Of The World: NATACHA ATLAS
pátek 1. listopadu 2013 19:30
(konec +- pátek 1. listopadu 2013 23:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Ve word music se velmi často stávalo, že se arabská hudba roztavila tou západní. Sloučení arabských rytmů s těmi euroamerickými byla nejjednodušší cesta, jak přivést tyto dva světy k obě. Natacha ale dospěla k názoru, že toto není ten nejlepší způsob, proto se snažila přijít na to, jak nejlépe posluchačům přiblížit arabskou hudbu. Aby sice zněla moderně, ale aby zároveň neztratila svoji identitu.

Své poslední sólové album Mounqualiba vydala v roce 2010. Jako host na něm vystupoval také pianista Zoe Rahm a nahrávání proběhlo za přispění dvacetičleného tureckého komorního orchestru. Album stavělo na orchestrálním zvuku alba předchozího studiové nahrávky Ana Hina, s těžištěm v arabsky zpívaných skladbách a coververzích skladeb ze západního světa. Na albu zazněly dvě a to River Man od londýnského básníka a folkaře Nicka Drakea a přes půl století stará skladba La Nuit Est Sur La Ville z repertoáru francouzké hvězdy Francoise Hardy. Směr to byl ale správný, album se setkalo s velmi pozitivními recenzemi.V roce 2012 Natacha poprvé zahrála svůj repertoár s komorním orchestrem živě. Stalo se tak 8.června v Toulouse National Theatre za účasti její kapely a Toulouse National Orchestra. Koncert sklidil nadšené ohlasy, byl nahrán a v letošním roce vydán pod názvem Expressions Live in Toulouse. Rozhodnutí o tom, že její následující turné se ponese v tomto duchu na sebe nenechalo dlouho čekat.

O to větší máme radost, že Natacha Atlas vystoupí se svým osmičlenným akustickým ansámblem také u nás. Její koncert se uskuteční 1.listopadu od 19.30 v Paláci Akropolis.

Natacha Atlas je aktivní i ve spolupráci s jinými umělci. V současnosti se podílí na komponování hudby pro nový balet vyhlášeného francouzského choreografa Angelina Preljocaje, který je inspirován Pohádkou tisíce a jedné noci.Vstupenky na koncert Natachy Atlas zakoupíte za 650,- Kč včetně všech poplatků v pokladně Paláce Akropolis nebo v sítích Ticketpro a Ticketstream.

Více info na:
www.natacha-atlas.com
www.palacakropolis.cz
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek / Dsmacku
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 21. 6. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Natacha Atlas odehraje akustický koncert v Paláci Akropolis. Vychytané.cz. [Online] 21. 6. 2013. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6732. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Natacha-Atlas-odehraje-akusticky-koncert-v-Palaci-Akropolis
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 14:10