Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Open Air Festival potvrzuje nového headlinera: UNDERWORLD

A další dobrá zpráva: ceny vstupenek v předprodeji se už nezvýší!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Open Air Festival
sobota 10. srpna 2013 21:00
(konec +- neděle 11. srpna 2013 04:00)
Letiště Panenský týnec
Panenský týnec (CZ)
Lager, lager, lager!!! Tenhle slogan ze skladby Born Slippy se vybaví určitě nejen filmovým fajnšmekrům, omámeným Boyleovou divokou jízdou jménem Trainspotting. Můžeme si klidně ťuknout i něčím jiným než vychlazenou dvanáctkou, ale přípitek si to zaslouží: grafické studio Open Air Festivalu přepisuje plakát a my máme tu čest a radost oznámit, že nejtučněji je od této chvíle vyvedeno jméno UNDERWORLD!

Britská formace je možná tím vůbec nejinspirativnějším a nejvlivnějším hráčem, který na elektronické scéně deváté dekády minulého století míchal karty hudebního vývoje. Rafinované vrstvení harmonií spolu s kolážovými texty a hypnotickými údernými rytmy dokonale definovaly překotné změny ve společnosti řítící se vstříc novému miléniu. Tenhle vehikl se ale dal do pohybu už koncem sedmdesátých let. Když si student umění a zároveň frontman nadějné postpunkové kapely z Cardiffu Karl Hyde tehdy nevěděl rady s porouchaným zesilovačem, dostal doporučení na technického kutila Ricka Smithe. Zatímco on si Hydea vybavuje jako „zajímavého, ale zároveň dost nesnesitelného typa“, Karl si z prvních setkání pamatuje hlavně „skvělý kabát“, který tehdy Rick nosil. A přesto na tomhle rozpačitém základě vyrostla kapela, která o třicet let později zajišťuje hudební stránku otvíracího ceremoniálu Olympijských her v Londýně. První formace, ve které oba nadšenci zkoušeli štěstí, se jmenovala The Screen Gemz a povědomí o ní se zarazilo na hranici regionu. To té druhé, Freur, se podařilo zaujmout legendárního DJe BBC Johna Peela i velkou nahrávací firmu, která je vyslala v roli předskokanů na americké turné Eurythmics. Naštěstí nabídka složit hudbu k nezávislému filmu „Underworld“ přišla dřív, než naším hochům z vyčerpávající šňůry stačilo přeskočit. A to jméno filmu znělo velmi velmi inspirativně…První dvě alba, natočená pod novým názvem, se s odezvou úplně neminula, ale nový fenomén zrodila teprve třetí řadovka Dubnobasswithmyheadman za výrazného přispění nového muže v týmu. Ačkoliv nelze zpochybnit roli Darrena Emersona jako katalyzátora úspěchu kapely, osou sestavy zůstává zakládající dvojice Karl Hyde a Rick Smith, která Emersonův odchod v roce 2000 spolehlivě ustála a svého ´nového Darrena´ našla v dlouhodobém spolupracovníku Darrenu Priceovi, který zůstává neoficiálním třetím členem skupiny.

Unikátní estetiku dokázali UNDERWORLD přelít i do vizuálního rozměru svých aktivit, ať už jde o klipy, výpravu scény nebo reklamní spoty, které produkuje jejich pověstné studio Tomato. Navíc Karl neopomíjí rozvíjet svůj výtvarný talent – rozmáchlá, abstraktní plátna vystavuje od New Yorku přes Londýn až po Tokyo. Po fenomenálním úspěchu Trainspottingu se Danny Boyle opakovaně na kapelu obrací s prosbou o vytvoření soundtracku a Underworld na tohle vábení slyší: Extra život, Pláž, Sunshine. Nové zkušenosti přináší i zadání vytvořit hudbu k divadelnímu představení Frankenstein z roku 2011.

Diskografie UNDERWORLD čítá osm řadových alb včetně průlomových titulů Dubnobasswithmyheadman a Second Toughest In The Enfants. Od vydání poslední řadovky Barking uběhly tři roky a fanoušci se letos museli spokojit s Hydeovou sólovkou Edgeland a Smithovým soundtrackem k novému snímku Dannyho Boylea Trance. Kapela se v létě evidentně nehodlá přepínat a v jejím koncertním diáři aspoň prozatím svítí jen několik málo dat. Tím spíš máme obrovskou radost z toho, že tuto elektronickou ikonu uvítáme v sobotu 10. srpna na hlavním pódiu Open Air Festivalu 2013!Zmrazili jsme ceny vstupenek v předprodeji!
V roce 2013 se celá oblast kultury nachází v situaci čelního nárazu, po kterém stále není jasné, zda ve výbavě nechybějí airbagy. Počasí s pořadately letních festivalů hraje nepěknou ruletu. Vysmívaný strašák ekonomické krize bohužel skutečně začíná plnit svou roli – totiž strašit, takže díl rodinných i osobních rozpočtů původně určených na zábavu a rekreaci se přesouvá do existenčně podmíněného sektoru. Tučná, tedy sponzorsky štědrá léta odvanula, což je skutečnost, která festivalovému publiku přináší podstatně méně cenových benefitů, než tomu bylo v minulých sezónách. A ano, proces záchrany značky OAF si také vyžádal svůj čas, takže přípravy letošního festivalového ročníku odstartovaly o pár měsíců později. Tak vyhlíží klubko vzájemně propletených argumentů, které jsme v oblasti cenové politiky pečlivě zvažovali. Došli jsme k rozhodnutí, že současnou úroveň cen vstupenek v předprodeji až do zahájení festivalu zastropujeme, což, jak pevně věříme, je pro všechny hudební fans příznivá informace. V předprodeji tedy zůstává cena standardního vstupného po celou dobu konání OAF 2013 ve výši 800,- Kč a cena VIP vstupenky v hodnotě 1.400,- na festivalovém webu http://www.openairfestival.cz/#vstupenky. Lístky jsou k zakoupení i v oficiálních předprodejích Ticketpro, TicketArt a Ticketon (cena vstupenek + poplatky). Na místě pak přijde standardní vstupné na 1.200,- Kč a status VIP na 2.000,- Kč.

Dodal: Stanislav Zima
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 19. 6. 2013 19:00
Chovancová, Michaela. 2013. Open Air Festival potvrzuje nového headlinera: UNDERWORLD. Vychytané.cz. [Online] 19. 6. 2013. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6728. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Open-Air-Festival-potvrzuje-noveho-headlinera:-UNDERWORLD
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.061s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 06:15