Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SDK.EUROPE 2013 – 10. výročí

Rok co rok se dvou a půl tisícové městečko Jedovnice u Brna mění na pomyslnou světovou metropoli, kde se během několika dní protočí až šest tisíc tanečníků a příznivců street dance.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
SDK.EUROPE Red Bull Tourbus
sobota 6. července 2013 19:00
(konec +- neděle 7. července 2013 02:00)
Autocamp Olšovec
Jedovnice u Brna (CZ)
Letos tomu bude již po desáté, co se začátkem prázdnin od 4. do 14. července sjedou na Blanensko nejen špičky undergroundové street dance scény, ale i známí choreografové, kteří na poli tance představují zhruba stejně velké hvězdy jako na poli hudebním například Madonna, Beyoncé nebo Justin Timberlake. I proto o SDK.EUROPE 2013 (Www.sdkeurope.com) můžeme mluvit jako o jednom z nejprestižnějších tanečních eventů řadícím se na první místa letních street dance kempů v Evropě. Je neuvěřitelné, jak Street Dance Kemp měnil v průběhu let svoji tvář a jak získával na prestiži.

Z původního soustředění brněnské taneční skupiny Beat Up se stala akce, na kterou loni zavítali tanečníci ze 40 zemí světa, která nabízí přes 300 tanečních workshopů a kde nebudete vědět, kam dřív skočit, jak je program nabitý. Taneční lekce jsou zaměřeny na styly hip hop, vogue, waacking, house, popping, contemporary, locking, b-boying, krump, capoeira, new style hustle, pantsula, ragga jam, afro dance a na street dance choreografie. Tanečníci nejenže nabývají v průběhu týdne nové vědomosti a učí se dalším tanečním dovednostem, ale od středy 10. července v jednotlivých disciplínách také soutěží – battlují. Battly jsou tedy stejně jako lekce rozděleny na jednotlivé taneční styly. Ve středu je to house a waacking, ve čtvrtek se hledá nejlepší tanečník/tanečnice lockingu a hip hop female a v pátek se v Jedovnicích koná b-boyz battle a hip hop male.Sobota 13. července je od 14 hodin věnovaná zbytku disciplín (např. krump, popping) a je to den, který představuje naprosté vyvrcholení akce. Tanečníky i diváky čeká totiž World Team Battle, kde reprezentanti jednotlivých zemí předvedou porotě nejdříve svoje unikátní choreografie a 8 nejlepších z nich se pak utká v battlu, ze kterého vyjde ta nejlepší crew. Všichni, kteří se battlů účastní, jsou buď loňští výherci SDK.EUROPE nebo výherci letošních preselekcí, které tým SDK pořádal kromě ČR také v Kazachstánu, Polsku, Slovensku, Itálii, Francii, Španělsku, Německu, Litvě, Rusku, Rumunsku a Švédsku. Loni se na vrchol probojoval tým z Velké Británie a před tím dlouhou dobu SDK a street dance kraloval tým z Japonska. Pátek a sobota je tedy divácky asi nejatraktivnější, protože je program protkán celou řadou zajímavých vystoupení a battlů unikátního světového levelu. Lístek na tuto taneční pecku lze sehnat v předprodeji již za 350 Kč/den nebo za 450 Kč na dny oba.

Přespání je možné ve vlastním stanu v chráněné zóně areálu kempu Olšovec. Co se hudebního nášupu týče, ten si SDK připravil hned ze startu na sobotu 6. července, kdy se v rámci SDK.EUROPE 10th Anniversary/Red Bull Tourbus uskuteční jízda, na kterou zřejmě návštěvníci také jen tak nezapomenou. K 10. výročí vystoupí N.O.H.A., PSH, DJ Friky a Mark Freetchy, DJ Renegade, DJ Zulu, DJ Sanchez, DJ Hiro a DJ Puu. Tuto akci nelze nazvat jinak, než „za málo peněz hodně muziky“. Příchozí se dočkají fenomenální party, která s line-upem předních českých a zahraničních DJs skončí v plné parádě až nad ránem. Lístky na koncert je možné zakoupit za 190 Kč v sítích Ticket portal (www.ticketportal.cz), Eventim (www.eventim.cz), v tanečních studiích Beat Up v Brně, Zlíně a Ostravě a také ve vybraných prodejnách Snowbitch a Meatfly. Na místě budou lístky k sehnání za 290 Kč.SDK.EUROPE je tedy opravdu nejen pro tanečníky, kteří se tanci věnují dlouhodobě, ale také pro úplné začátečníky, kteří se na poli street dance teprve oťukávají. Všichni mají jednoduše možnost zakoupit si lekce/karty na úrovni pro ně vhodné a jim vyhovující. Organizátoři by rádi nalákali na SDK také širokou veřejnost, které chtějí ukázat hip hopovou kulturu v jiném světle, než v jakém si ji obvykle představují, a to skrze taneční a hudební umění té nejvyšší možné světové úrovně.Dodala: Kateřina Novotná
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 17. 6. 2013 09:00
Chovancová, Michaela. 2013. SDK.EUROPE 2013 – 10. výročí . Vychytané.cz. [Online] 17. 6. 2013. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6711. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SDK.EUROPE-2013-–-10.-vyroci-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 18:52