Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Letní koktejl Bar Academy?

„Červnová sklizeň" Jakuba Dvořáka (La Casa de la Havana vieja)
Přidat na Facebook
Letní koktejl pro nás tentokrát umíchal Jakub Dvořák, jeden z barmanů a zároveň provozní pražského rodinného baru La Casa de la Havana vieja, který mimo jiné také prošel naší Bar Academy, a to oběma stupni Bar Academy – kurzem Absolvent a Premium.
„Kurzy mi daly hodně. Dá se říct, že do doby, než jsem kurzem prošel, jsem byl amatér. Dozvěděl jsem se tam základ o řemesle i o portfoliu,” říká ke své účasti Jakub.

Ke koktejlu, který nazval Červnová sklizeň (The June Harvest), nám řekl: „Drink by měl evokovat český venkov a rozhodl jsem se jej servírovat v „oplocené" zavařovací sklenici, ve stylu víkendových chatiček s barevnými ploty. Třešně mají příznivý vliv na játra a pro mě vždy evokují léto. Chutí melounu jsem chtěl navodit takový ten typický letní pocit z pláže, kde meloun nemůže chybět!”ČERVNOVÁ SKLIZEŇ (THE JUNE HARVEST)

Receptura:
4 cl Havana Clubu 7 years
1,5 cl Grand Marnier
1,5 cl třešňového likéru
1/2 limety
melounový likér

Sklo: Zavařovací sklenice (může být také whiskovka)

Postup: Vystříkáme skleničku melounovým likérem a ostatní ingredience vyšejkrujeme v klasickém šejkru. Servírujeme na tříšť. Ozdobíme pomerančovou kůrou, třešní a na závěr zastříkneme melounovým likérem.

Koktejl budete moci ochutnat právě třeba v baru La Casa de la Havana vieja, který najdete v Praze na adrese Opatovická 28. Když budete mít štěstí, třeba vám jej připraví právě Jakub!

Jan Becher Pernod Ricard Bar Academy je unikátní vzdělávací projekt, který pomocí tří úrovní – Absolvent, Premium a Elite – nabízí možnost učit se od těch nejlepších a získat či rozvíjet znalosti v oblasti barmanství.

BAR ACADEMY ABSOLVENT je kurz určený pro začínající barmany, který učí základům řemesla a poskytuje první systematický pohled na obor, stejně jako seznamuje se základním zbožíznaleckým pohledem na suroviny, s nimiž barman pracuje.

BAR ACADEMY PREMIUM přijímá posluchače s praxí. Věnuje se tzv. up-sellingu, prohlubuje znalosti surovin, prezentuje základy marketingu baru, především však vyučuje vyšší mixologii a vede posluchače k rozvíjení kreativity za barovým pultem.

BAR ACADEMY ELITE má formát jednodenních seminářů, na nichž přednášejí vynikající zahraniční barmani pro (nejen) českou barmanskou komunitu.

Více informací na www.facebook.com/PernodRicardBarAcademy
nebo www.janbecher.cz (záložka Bar Academy)

Dodal: Míra Valeš
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 14. 6. 2013 14:00
Chovancová, Michaela. 2013. Letní koktejl Bar Academy?. Vychytané.cz. [Online] 14. 6. 2013. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6705. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Letni-koktejl-Bar-Academy?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 19:39