Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kašpárkohraní mění kvůli velké vodě místo konáni!

Největší „dětský mejdan“ Kašpárkohraní se v neděli 16. června vzhledem k povodním přesouvá ze Stromovky před pražskou oboru Hvězda a přispívá lidem zasaženým záplavami
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Kašpárkohraní
neděle 16. června 2013 12:00
(konec +- neděle 16. června 2013 19:00)
Stromovka
Praha (CZ)
Jubilejní pátý ročník největšího dětského festivalu Kašpárkohraní se z důvodu povodňové situace přesouvá z pražské Stromovky před oboru Hvězda v Praze 6 na Vypichu, kde otevře své brány v neděli 16. června od 12 do 19 hodin, program festivalu se nemění. Organizátoři festivalu se rozhodli ve spolupráci s Člověkem v tísni pomoci lidem zasaženým povodněmi, na Kašpárkohraní tak budou nainstalovány kasičky Člověka v tísni, kam budou návštěvníci moci vhodit libovolnou částku. Pomoci lze také prostřednictvím odeslání DMS ve tvaru "DMS SOSPOVODNE" na číslo 87777 nebo zasláním příspěvku na účet 72027202/0300, více na www.clovekvtisni.cz .

Letošní „dětský mejdan“ roztančí opět Kašpárek v rohlíku tentokrát jako pojízdný cirkus s hosty z kapel Sto zvířat, Wohnout, Umakart či Obří broskev, v rámci svého letního turné zde vystoupí Pískomil se vrací s Michalem Malátným z Chinaski, Jaroslav Uhlíř, Ewa Farna a další interpreti. Chybět nebude divadelní program s Divadlem Evy Hruškové a Jana Přeučila, tradičním průvodem obřích loutek či oblíbená bublinová show Václava Strassera. Děti si budou moci zahrát fotbal se speciálním hostem AC Sparta Praha Jakubem Kohákem či si vyzkoušet rugby, florbal, atletiku, softball nebo třeba kung-fu. Kašpárkohraním provedou moderátoři Martin Zbrožek a Anna Polívková.

Stejně jako v předchozích letech se Kašpárkohraní neobejde bez turnaje v kuličkách s mistrem světa Pavlem Zoufalým a nabídne také filmové dílny zaměřené na trik a animaci či výtvarné workshopy od výroby masek přes kreslení a malování až po tvorbu mozaiek a samozřejmě nepřeberné množství společenských a pohybových her a hrátek pro děti všech věkových kategorií. V loňském roce na Kašpárkohraní zavítalo více než 15 tisíc návštěvníků, vstup na festival je i letos zdarma.

Areál festivalu se pro návštěvníky otevře v 11 hodin. „Kvůli povodním jsme museli změnit místo konání festivalu a přesunout se ze Stromovky před oboru Hvězda. Jsou však i tací, kteří přišli třeba o své domovy. Rozhodli jsme proto pomoci lidem zasaženým záplavami a vyzíváme návštěvníky, aby přispěli do kasiček Člověka v tísni, které budou v areálu festivalu,“ říká organizátor festivalu Viktor Souček. A dodává: „Program festivalu zůstává nezměněn, těšíme se na vás!“ Kapela Kašpárek v rohlíku bude na pódiu krocena v pojízdné kleci a zahraje své největší hitovky za jízdy i ve statickém provedení. Kromě samotného pojízdného vozíku zažijí dětští diváci například krmení divokých hudebníků jako v opravdovém cirkuse nebo si budou si moci vybrat písničku na přání.

Kašpárka v rohlíku doplní hosté z řad hudebníků, jako je Honza Kalina z kapely Sto zvířat, Jiří Zeman z Wohnout, Tomáš Neuwerth z Umakartu či Olga Königová z Obří broskve, chybět nebude tradičně Kašpárek České republiky. Kapela Pískomil se vrací zase předvede na Kašpárkohraní v rámci svého letního turné show plnou obzvláště vypečených písniček a barevných kostýmů a představí zde nové album nazvané „A kdy už tam budem?“. Koncertem provede Pískomil, součástí bude vystoupení Michala Malátného z kapely Chinaski s novou swingovkou Malý tvor, připravena je též soutěž pro malé zpěváky. „Kašpárkohraní je atmosférou něco jako dětský Woodstock. Hudba, hry, zábava – letos si festival poprvé užiji jako rodič a věřím, že půjde o ten nejparádnější zážitek," říká Ondřej Pečenka z kapely Pískomil se vrací. Dále na Kašpárkohraní vystoupí třinecká rodačka Ewa Farna a v neposlední řadě také Jaroslav Uhlíř s koncertním komponovaným programem, ve kterém si děti i dospělí mohou se samotným autorem za jeho klavírního doprovodu zazpívat známé písně s texty Zdeňka Svěráka.

Divadelní sekce festivalu Kašpárkohraní letos představí průvod obřích masek a loutek Echt Street Puppets, pouliční klaunské vystoupení dua Squadra Sua, klauna Bilbo a samozřejmě také bublinovou show Václava Strassera. Děti si budou také moci vybrat z celé řady sportovních aktivit, jako je fotbal s AC Sparta Praha, zdokonalení florbalových dovedností s Tatranem Střešovice spojený s autogramiádou či rugby s nejúspěšnějším týmem posledních let RC Tatra Smíchov. Na své si přijdou také malí milovníci softballu, atletiky i kung fu. Ani v letošním roce nebude chybět turnaj ve cvrnkání kuliček s mistrem světa Pavlem Zoufalým. Malí výtvarníci si budou zase moci ve výtvarných dílnách kromě kreslení a malování vyzkoušet výrobu afrických masek, tvorbu připínacích placek s vlastním motivem na speciálním lisu, kouzlení s razítky nebo sestavování mozaiek. Připraveny jsou také filmové dílny ve spolupráci s nedalekým kinem Oko zaměřené na animaci a trik. Zkrátka nepřijdou ani fandové deskových a společenských her.

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program. Děti se budou moci vydat na naučnou stezku zaměřenou na ekologii s plněním úkolů či se zúčastnit soutěže v poskytování první pomoci pod dohledem Českého červeného kříže. Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení. Festival se bude konat za každého počasí. Veškeré informace o festivalu na www.kasparkohrani.cz

Dodala: Klára Mixová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 10. 6. 2013 20:00
Chovancová, Michaela. 2013. Kašpárkohraní mění kvůli velké vodě místo konáni!. Vychytané.cz. [Online] 10. 6. 2013. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6698. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kasparkohrani-meni-kvuli-velke-vode-misto-konani!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 19:15