Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tata Bojs - Kluci kde ste?

Partička okolo Mardošy a Bublajse z pražské Hanspaulky vydala před nedávnem další řadovou desku, jejíž pilotní singl Pěšáci rotuje playlisty lokálních rádií už nějaký ten týden. Stojí to vůbec za to?
Přidat na Facebook
Vtipný song, ve kterém si kapela na paškál bere jak svoji vlastní vážnost, tak i současný stav (nejen) české hudební scény, desku po kratičkém úvodním Intru otevírá a jeho text je jen předzvěstí následujících poetických obratů a glos, které v dalších písničkách Mardoša z češtiny doslova mávnutím kouzelného proutku vykouzlí. Tata Bojs podle mnoha recenzentů na téhle desce dospěli, ale já tvrdím opak. Stále jsou to ti rozpustilí kluci, kterými vždycky byli. Jen mají o něco víc nadhledu a životních zkušeností. Dopad obou těchto instancí dokázali s bravurou sobě vlastní vnést i na nové album, které ačkoli není koncepční jako předchozí Nanoalbum, spojuje jakási neviditelná nit, jež tvoří příběh o vzpomínáni na bezstarostnost mládi, nalezení životního smyslu, ekologických strastech čekajících na naši planetu, či krizi na prahu středního věku.

To, co je na Tata Bojs pozoruhodné, je jejich schopnost se přirozeně vyvíjet, neustále experimentovat a přitom si zachovat vlastní tvář, nebo chcete-li rukopis. Jejich drobné nedostatky v nestejných počtech rytmů a rýmů, či omezené pěvecké možnosti Milana Cajse, k jejich hudbě dnes již neodmyslitelně patří a dopomáhají jim tak vydrápat se na pomyslný top v žebříčku osobitosti mezi zástupci místní hudební scény.

Deska Kluci kde ste? je kytarovým výletem mezi hvězdy rockové scény (Pěšáci), elektro-popovým zamyšlením nad hrozbou ekologické katastrofy (Eko Echo, Chudáci), zhudebněnou touhou Mardošy po potomkovi (Vítací), akustickým vyprávěním přívětivého strejdy o problémech dospělých (Nedám si, díky…), skotačivou dětskou party (Skovka), experimentem s korejštinou (Kudu Aditsuh) i složitou rovnicí řešící potíže informatizace společnosti (Informační). Všechno tohle je doplněno v prvé řadě o trefné a ve většině případů také zajímavé texty, které (ač nabité nespočtem slovních hříček) nepostrádají aktuálnost ani sofistikovanost, kytarové riffy balancující na hranici rocku a popu, pestré střednětempé klávesy a kvalitní produkcí Dušana Neuwertha.

Tata Bojs zkrátka a dobře natočili znovu album, které je uvolněné, nenudí a má co říct posluchačům prakticky jakékoli generace. Kluci kde ste? hravě strká do kapsy poslední desku v patosu se utápějících Kryštof, emo-popařů Clou či stále se hledajících UDG. A i přesto, že má své slabé stránky je jednoznačně nejlepším domácím popovým počinem první poloviny roku 2007.

Seznam skladeb

1. Pěšáci
2. Trilobeat
3. Eko echo
4. Vítací
5. Nedám si, díky
6. Informační
7. Splasklé vzpomínky
8. Skovka
9. Spáč
10. Chudáci
11. Kudu aditsuh
12. Hlídací
Gonzo
(Jan Roháček)
pátek 15. 6. 2007 08:00
Roháček, Jan. 2007. Tata Bojs - Kluci kde ste?. Vychytané.cz. [Online] 15. 6. 2007. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=668. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tata-Bojs---Kluci-kde-ste?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 01:37