Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jazzsteppa. Dubstep. Pilot. Trombon. Jazz.

Na první pohled navzájem nesouvisející výkřiky do tmy, pouhá slova bez vzájemného propojení. Pro mnohé jistě ano. Ale pro fanoušky již zmíněného dua Jazzsteppa nikoli.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jazzsteppa (UK)
pátek 24. května 2013 21:00
(konec +- sobota 25. května 2013 04:00)
Pilot Klub
Praha (CZ)
Právě toto seskupení reprezentující neobvyklé spojení deep dubstepových tracků s jazzově laděnými pasážemi se představilo pražskému publiku v pátek 23.5. v klubu Pilot. Od vstupu do prostoru bývalého kina na člověka dýchne undergroundová atmosféra a nemůže se zbavit dojmu, jakoby se zde zastavil čas a ocitl se v předrevolučních dobách.Do této lehce letargické nálady spustili po nazvučení jazzsteppa svůj první track, bubeník Gal Moore si zapálil svoji první cigaretu, chopil se paliček a podmanivými beaty zvedl ze židlí všechny přítomné. Jeho parťák Gal Bar – Adon vládl za svým nahryznutým jablkem a už tak dost schizofrenní náladu podporoval svými trombonovými party a rapovými skeči.

Právě tato hraniční kombinace elekra a klasiky, dubstepu a jazzu, hip hopu a swingu rozproudila krev v žilách všem přítomným a být v sále dřevěná podlaha, ozývalo by se rušivé vrzání pod tíhou tancujícího davu. Německo anglické duo pořádně zatápělo pod kotlem a postupně přikládalo své hity jako Wipeout , Investment Decision, America B,..Jejich neučesané vystoupení do jisté míry připomínající „pouhou“ improvizaci s minimem pevného základu bylo pro neználky exkurzí do nového prostoru hudebního světa. Jejich show ukázala mnohým nový rozměr nekonečné svobody v prolínání hudebních žánrů.Zklamáním večera však byla nevyhovující hudební aparatura klubu. A velmi rozpačitě působil i konec samotné performance, kdy byli umělci doslova utnuti uprostřed svého tracku. Přes tyto peripetie si vysloužili Jazzsteppa zasloužené ovace. Nezbývá nic jiného, než se těšit na jejich další experimentální kousky, například v podobě nového EP Future Sport, které spatří světlo světa již v nejbližších týdnech.

Autor: Martin Korbař / Vychytané.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 28. 5. 2013 20:00
Chovancová, Michaela. 2013. Jazzsteppa. Dubstep. Pilot. Trombon. Jazz. . Vychytané.cz. [Online] 28. 5. 2013. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6661. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jazzsteppa.-Dubstep.-Pilot.-Trombon.-Jazz.-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: úterý 7. února 2023 21:51