Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Temperamentní Kanaďanka

Nejoblíbenější zpěvačkou roku 2007 se stala jednoznačně Nelly Furtado, temperamentní kráska s kočičíma očima a nezapomenutelným hlasem. Svou poslední deskou okouzlila celý svět, její písničky se hrají ve všech rádiích a vedou hitparády..
Přidat na Facebook

Na počátku 80. let se její rodiče přestěhovali z Portugalska do Kanady. Nelly se narodila 2. prosince 1978 a má ještě dva sourozence. Jméno dostala po tehdy slavné gymnazistce z bývalého Sovětského svazu Nellie Kim. Už jako dítě se projevovala jako hudební talent. Učila se na ukulele, trombón, kytaru a klávesy. Poprvé vystupovala v kostele společně se svou matkou.

Aby usnadnila rodičům nesnadnou finanční situaci, vypomáhala matce jakopokojská, později přijala místo domácí hospodyňky. Ve dvanácti letech založila vlastní hudební skupinu, tehdy se zaměřovala jen na portugalštinu. Její tvorbu ovlivnily nejdříve hvězdy jako TLC nebo Mariah Carey. Později to byly slavné kapely jako U2, Oasis a The Verve.

Po studiu na střední škole v roce 1995 si zamilovala styl hip-hop. V 97 založila společně s muzikantem jménem Tallisman duo pod názvem Nelstar. Později si uvědomila, že ji tato spolupráce nenaplňuje tak jak má. Začala pracovat na dráze sólové zpěvačky. Aby se uchytila musela obcházet různá vydavatelství, nakonec se na ni přece jenom štěstí usmálo a zaujala společnost DreamWorks.

Její první album vyšlo pod názvem Whoa, Nelly! Díky písni I´m Like A Bird se stala hvězdou. Najednou měla milióny fanoušků po celém světě. V roce 2002 byla nominována ve čtyřech kategoriích na Grammy Awards. Vyhrála v kategorii Nejlepší ženská nahrávka.

Na své druhé desce Folklore nechala se ovlivnit svými etnickými kořeny. Když jsem si toto album poslechla, naplnily mě příjemné pocity pohody a ženské jemnosti smíšenou s temperamentem. Skladba Forca se stala jakousi oficiální hymnou na mistrovství Evropy.
Nelly se nezaměřuje na jeden hudební žánr, experimentuje. V roce 2004 krátce po vydání Folklore se narodila dcera Nevis. Její partner je však po čtyřech letech partnerství opustil.

V roce 2006 vydala zatím své poslední dílo Loose. Do spolupráce se pustila s hip-hoperem Timbalandem, Justinem Timberlakem a například ještě s Juanesem. Zajímavě natočení klip Maneater vyvolal vlnu nadšení. A pak už to šlo jak po másle. Album obsahuje celkem čtrnáctt písní. Promiscuos nenechá nikoho jen tak sedět na zadku a All Good Things (Come To An End) pohladí duši. Kritici nejvíc oceňují Say It Right. Hudba je taneční, optimistická a nenásilná.


A co možná nevíte? Odmítla fotit pro časopis Playboy. Podle některých novinářů má ošklivé nohy. Miluje volejbal a fandi zdravé stravě. Fergie z Black Eyed Peas se moc nemusí…
joslin
(Petra Hrabalová)
čtvrtek 14. 6. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Temperamentní Kanaďanka. Vychytané.cz. [Online] 14. 6. 2007. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=666. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Temperamentni-Kanadanka
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 21:49