Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vlastimil Vondruška pokřtí svojí novou knihu

Nejčtenější spisovatel Vlastimil Vondruška pokřtí svojí novou knihu Msta písecké panny v gotickém sále píseckého hradu ve středu 19. června v 16:00. Na místě můžete být i Vy!
Přidat na Facebook
Slavnostní křest nového historického románu Vlastimila Vondrušky "Msta písecké panny" se bude konat ve středu 19. června od 16:00 ve velkém gotickém sále píseckého hradu (Prácheňské muzeum) za hudebního doprovodu stylové skupiny Ludus musicus.

V současnosti nejčtenější autor v České republiky přiveze první výtisky knihy do Písku, kde se odehrává její příběh, včetně místa křtu – v sále hradu.Kmotrou knize "Msta písecké panny" bude Marie Retková. Vlastimil Vondruška všem přítomným představí okolnosti vzniku románu. Kniha "Msta písecké panny" bude dostupná na místě a všem zájemcům ji spisovatel osobně podepíše.

Srdečně vás zveme na výjimečný křest knihy "Msta písecké panny" a setkání s autorem Vlastimilem Vondruškou ve středu 19. června od 16:00 ve velkém gotickém sále píseckého hradu.

A o čem kniha vypráví? Poutavý příběh nás zavede na dvůr českého krále Přemysla II. Otakara, kam přijíždí Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků. Má se zde konat zasedání zemského soudu. Hned první noc, kdy dvůr do královského hradu v Písku dorazí, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český král zuří, protože zločin považuje za útok na svůj majestát. Proto pověří vyšetřováním Oldřicha z Chlumu a ten velice záhy odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Váhá ovšem, jaký rozsudek králi navrhnout, protože rozumí důvodu, proč k vraždě došlo. Než se ale rozhodne, je stejným způsobem zavražděn další velmož a záhy další. Teprve teď začne být pátrání zamotané, a jak se záhy ukáže, i velice nebezpečné. Oldřichovi z Chlumu půjde opravdu o život, neboť ve hře je mnohem víc, než se na první pohled zdálo.Vlastimilu Vondruškovi v polovině května vyšel třetí díl historické fresky Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar, který se během pouhých sedmi dní stal nejprodávanější knihou v České republice. Sám autor je nejvíce půjčovaným současným českým autorem ve všech knihovnách u nás.

Knihy Vlastimila Vondrušky vycházejí u nakladatelství MOBA.

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 27. 5. 2013 19:00
Chovancová, Michaela. 2013. Vlastimil Vondruška pokřtí svojí novou knihu. Vychytané.cz. [Online] 27. 5. 2013. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6659. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vlastimil-Vondruska-pokrti-svoji-novou-knihu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.47.240
Serverový čas: úterý 7. února 2023 08:40