Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nejstarší divadelní soubor ve Zlíně uvádí premiéru pohádky

Hrou, kterou představuje divadelní soubor Opona je „Strach má velké oči“. Její premiéra je naplánována na 2. června 2013 od 15 hodin ve vnitřních prostorách zámku ve Zlíně.
Přidat na Facebook
Divadlo Opona je nejstarším divadelním souborem ve Zlíně. U jeho zrodu stála parta nadšenců, pro které divadlo znamenalo život, a kteří mu věnovali všechen svůj volný čas.

V roce 1993 byl a Opona prvním divadlem v republice, které ztvárnilo na jevišti populární ruskou pohádku Mrazík. Z původních členů můžeme zmínit například Josefa Poláška. Hlavní náplní činnosti souboru v posledních letech se staly hry a pásma pro děti. Dětský divák nepřihlíží jen pasivně ději na jevišti, ale je vtahován aktivně do děje a stává se spolutvůrcem představení. Kouzelně reagují hlavně ti nejmenší, a tak se stávají alespoň na několik desítek minut součástí pohádkového světa.

Tento styl činnosti se začal provádět především díky vedení dokonalého znalce dětských duší a zkušeného režiséra Karla Semeráda. Tato cesta je náročná, neboť dětský divák dovede velmi impulzivně dát najevo nejen spokojenost, ale i nesouhlas s děním na jevišti. Soubor stále hledá mladé talentované herce, kteří chtějí prorazit či jen obohatit kulturu ve městě. A jde to.

Hra „Strach má velké oči“ je o loupežníkovi Bujónovi a babě Magi. Nebude chybět princezna, která se dostane do jejich spárů. A to jestli se jí podaří osvobodit, na to se přijďte podívat.

Dodal: Dušan Fojtů
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 28. 5. 2013 18:00
Chovancová, Michaela. 2013. Nejstarší divadelní soubor ve Zlíně uvádí premiéru pohádky. Vychytané.cz. [Online] 28. 5. 2013. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6656. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nejstarsi-divadelni-soubor-ve-Zline-uvadi-premieru-pohadky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.47.240
Serverový čas: úterý 7. února 2023 09:56