Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Americká rocková kapela Rival Sons se po roce vrací do Prahy

Rival Sons patří někam mezi osamělé revivalisty jako je Jack White a atmosféru takových Alabama Shakes.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rival Sons
neděle 23. června 2013 19:00
(konec +- neděle 23. června 2013 23:00)
Klub 007 Strahov
Praha 6 (CZ)
Jsou jako chiméra - rytmická sekce poučená jazzem, která se dala dohromady v domě Isaaca Hayese, kytarista, který vypadl z rockové garáže a pouliční bluesový zpěvák, který syrově rockuje s citlivostí a vášní, která je obdivuhodná. Jejich koncerty jsou legendární - příval energie valící se z pódia!

I když kořeny Rival Sons sahají do minulosti, je jeji hudba moderní a hlavně jde od srdce - chtějí dát lidem “ rock and roll, který si zaslouží - upřímný a nebezpečný”.Rival Sons vydali tři alba. Jejich loňské Head Down je popisováno jako “blues-rock, který se spojil s backbeaty Motownu - k všeobecné spokojenosti”. Jejich hudba hlasitě zdůrazňuje, že americká tradiční muzika stojí v šedesátkách, blues a soulu.

Rival Sons to ale umějí pěkně rozpálit - bubeník Miley zní jako Zeppelín John Bonham &Tommy Lee dohromady”. Head Down je skvěle namíchaná směs soulu a rozjetých kytar The Small Faces a The Animals - Rival Sons se s tím nepářou, nejsou to puristi,ale moderní kapela, která se řídí heslem “soul je klíčem”.

Zpěvák Jay Buchanan o kapele říká: "[Basák] Robin je skvělý jazzový muzikant, miluje Motown a poslouchá na můj vkus až moc rapu. [bubeník] Miley má rád jazz, jihoamerické perkuse a rock, narodil se ve stejný den jako Keith Moon. Hned vám řekne, že poslouchá v jednom kuse Steely Dan, až moc na můj vkus. [kytarista] Scott má za vzor Billy Gibbonse, Jeffa Becka a Keithe Richardse, a mloví o ninjách a super autech, až moc na můj vkus. A já kňourám a naříkám do mikrofonu a na můj vkus si moc se sebou povídám."Rival Sons jsme v Praze mohli vidět loni jako support Eagles of Death Metal. Nyní se do Prahy vrací ke svému sólovému koncertu, který se uskuteční 23.června od 19.00 hodin na strahovské Sedmičce.

Vstpenky za 200,- Kč + poplatky zakoupíte v síti Ticketpro. Na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Více info na:
www.rivalsons.com
www.facebook.com/rivalsons
www.facebook.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek / Dsmacku
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 27. 5. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Americká rocková kapela Rival Sons se po roce vrací do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 27. 5. 2013. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6651. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Americka-rockova-kapela-Rival-Sons-se-po-roce-vraci-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: úterý 7. února 2023 23:13