Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Apparatova Vojna a mír už zítra v Paláci Akropolis

Berlínský producent Apparat zkomponoval nejnáročnější dílo své dosavadní kariéry, napsal a nahrál scénickou hudbu k zásadnímu románu světové literatury Vojna a mír. V úterý 21. května tuto desku přijede zahrát živě do pražského Paláce Akropolis na Conference.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Conference
úterý 21. května 2013 21:00
(konec +- středa 22. května 2013 04:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
„Apparat již dávno zamával svým rave/techno počátkům, jeho současná tvář je hudebně komplikovanější a on sám se nebrání novým formám, práce se smyčci a akustikou v širším rozsahu mu svědčí. Dorostl tak do komplexního skladatele, kdy „Krieg Und Frieden (Music For Theatre)“ je plně funkční výpravou do hutných výrazových atmosfér,“ napsal o nové Apparatově desce hudební publicista Dan Hájek.

Ano, Sascha Ring, jak zní občanské jméno berlínského producenta narozeného ve Východním Německu, ušel od roku 2001, kdy na vlastní značce vydal debutové album Multifunktionsebene, dlouhou cestu. Začínal jako tvůrce tanečního techna, později koketoval s ambientem a dnes dává při skládání hudby důraz spíš na zvukový design než beatový rytmus.Do velkého světa Apparata uvedl John Peel, který ho před devíti lety pozval do své vyhlášené show na britské stanici BBC Radio One. Několik skladeb z této události Apparat později vydal na EP. V Česku se Sascha Ring poprvé objevil po boku německé producentky Ellen Allien, s kterou vydal dvě alba Berlinette a Orchestra of Bubbles. Jejich společná vystoupení byla vždy hudebním zážitkem. Skvělý set zahráli například na festivale Summer of Love v roce 2007.

Tento rok také Apparat zformoval vlastní kapelu a nahrál výborné album Walls, na kterém se podíleli mimo jiné pianista Raz Ohara a bubeník Jörg Waehner. Respektovaný server Pitchfork.com desku ocenil hodnocenim 8,1 z 10 možných. Také aktuální album scénické hudby ke slavnému románu L. N. Tolstého Apparat plays Krieg und Frieden dostalo od redaktorů tohoto webu vysoké hodnocení 7,5 z 10.

Nyní je Sascha Ring s kapelou na turné k novince, která vznikla původně pouze pro stejnojmenné divadelní představení. Do Prahy s ní přijede v úterý 21. května do Paláce Akropolis na Conference. Vstupenky jsou k dostání přímo v klubu nebo v předprodejích Eventim.cz, Ticketpro.cz a Ticketportal.cz

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 20. 5. 2013 16:00
Chovancová, Michaela. 2013. Apparatova Vojna a mír už zítra v Paláci Akropolis. Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2013. [Citace: 7. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6638. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Apparatova-Vojna-a-mir-uz-zitra-v-Palaci-Akropolis
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.47.240
Serverový čas: úterý 7. února 2023 09:32