Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vernisáž více než 400 polaroidových fotografiií

Moje ROXY již dnes v Café NoD
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Vernisáž polaroidových fotografií Moje ROXY
pondělí 20. května 2013 19:00
(konec +- pondělí 20. května 2013 23:00)
Experimentální prostor NoD
Praha 1 (CZ)
Takřka přesně před rokem odstartoval klub ROXY coby jednu z aktivit souvisejících s oslavami 20. narozenin společný fotografický projekt sPolaroidLove Moje ROXY. V jeho rámci vzniklo během posledních 12 měsíců na vybraných party, koncertech a dalších mejdanech v ROXY a NoDvíce než 400 polaroidových fotografií, jež jsou unikátní nejen použitou technikou ale také tím, že na každé z nich je od focených vzkaz na téma, co pro ně ROXY znamená. Nyní bude konečně možné vidět všechny fotografie pohromadě na slavnostní vernisáži, která proběhne v pondělí 20. 5. od 19:00 v Café NoD a kde bude zároveň možné se do celého projektu naposledy interaktivně zapojit a stát se součástí tohoto jedinečného konceptuálního uměleckého díla.

"Focení pro projekt Moje Roxy pro nás byla zajímavá zkušenost, během které jsme si uvědomili, jaké nadšení Polaroid může vzbudit - spoustu z návštěvníků ROXY, které jsme fotili, koukalo na náš starý ošoupaný Polaroid úplně okouzleně. Zároveň jsme brzo zjistili, že fotit Polaroidem v hudebním klubu není taková sranda, protože se technicky samozřejmě dnešním foťákům vůbec nemůže rovnat. Proto jsme s ním často zoufale bojovali, například když jsme někoho pracně "zpracovali", aby se nechal vyfotit a po zmáčknutí spouště jsme zjistili, že se třeba zasekl film. A kolikrát se nám třeba s fotkou někdo pokoušel utéct!," dělí se o své zkušenosti s projektem Moje ROXY PolaroidLove.

"Zároveň nám však dodával energii fakt, že s Polaroidem na krku fotografa skutečně málokdo odmítne. I proto se nám podařilo během toho roku nafotit přes 400 fotek. Ty jsou jedinečné nejen použitou technikou, ale také zprávou, kterou na fotku každý "objekt" napsal a dodal jí tím na autentičnosti a atmosféře. V tomhle ohledu je Moje ROXY hodně výjimečný projekt - takové množství fotek a zpráv, že si z toho člověk vážně docela dobře udělá představu a složí si takový příběh, co se za ten rok v ROXY odehrávalo,"dodává Michal Čáp z PolaroidLove.Fotografický projekt, díky němuž měli fanoušci a návštěvníci ROXY a NoD možnost spoluvytvářet identitu jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších českých klubů, ale ještě úplně neskončil. Poslední šanci aktivně se zapojit, nechat se vyfotit, napsat osobní vzkaz, stát se součástí příběhu ROXY / NoD a propojit se tak s dalšími účastníky projektu Moje ROXY budete mít právě na vernisáži v pondělí 20. 5. od 19:00 v Café NoD. Tam budou fotky viset do 9. 6. a poté se přesunou o patro níže do klubu ROXY, kde většina z nich v uplynulém roce vznikla.

Moje ROXY: https://www.facebook.com/MojeRoxy
FB Event: https://www.facebook.com/events/362684010499470/
PolaroidLove: https://www.facebook.com/PolaroidLooove
Titulní fotografie ve velkém rozlišení: http://polaroidlove.cz/roxyXL.jpg
ROXY: http://roxy.cz/
Café NoD: https://www.facebook.com/cafenod

Dodal: Lukáš Kadeřábek / Roxy PR
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 20. 5. 2013 15:00
Chovancová, Michaela. 2013. Vernisáž více než 400 polaroidových fotografiií. Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2013. [Citace: 6. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6636. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vernisaz-vice-nez-400-polaroidovych-fotografiii
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.213.63.130
Serverový čas: pondělí 6. února 2023 03:04