Francouzští Caravan Palace jsou nejznámější kapela hrající electroswing. Fungují už od roku 2005 a v poslední době díky neustále vzrůstající popularitě electroswingu nevědí kam dřív skočit.
Soutěžilo se o 1x2 vstupy na koncert electro-swingových Caravan Palace na Conference v Roxy 15. května. Chcete vědět, kdo získal ceny?
Zobrazit výherce Už 15. května dorazí na Conference do pražského klubu Roxy. Přečtěte si rozhovor s touto partou electro kabaretiérů.
* Ahoj, Caravan Palace. Jak se máte?
Trochu unavení, ale metafyzicky šťastní.
* V posledních pár letech se elektroswing stal neuvěřitelné populárním. Vy jste stáli u jeho zrodu. Odkud poprvé přišel nápad na tento žánr?
V roce 2005 jsme (Arnaud, Charles a Hugo) pár let pracovali společně v manouche jazzové kapele, která hrála v barech a na svatbách. Ale byli jsme také producenti elektronické hudby. Každý z nás nahrával skladby ostatních. Dostali jsme zakázku na soundtrack k němému pornosnímku z 20. let a zbytek se dostavil přirozeně… Můžeme předpokládat, že kdybychom hráli v taneční skupině a produkovali metalovou hudbu, vynalezli bychom Metal-Musette
* V Česku už jste hodně populární, ale přesto, jak byste ji popsali pro někoho, kdo o vás nikdy neslyšel?
Název říká hodně: spojení elektronické a swingové hudby. Zatímco druhý styl měl vlastní období (20. až 50. léta), ten první je živá hudba, která se vyvíjí a tvoří každý den. Elektroswing tak může mít mnoho různých tváří, od slz po smích, od smutného a deštivého pařížského počasí po modré a slunečné nebe na Broadwayi.
* S jakou vizí vznikalo vaše druhé a stále aktuální album Panic?
Jiný elektroswing. Popularita žánru nás vedla k tomu, abychom přehodnotili skládání naší hudby, aby byla více ambiciózní a neočekávatelná. Chtěli jsme veřejnosti ukázat, že žánr má nekonečné, nebo aspoň velmi široké pole možností mísení. První album bylo například skutečně ovlivněné jazz manouche (Djangem Reinhardtem a Stéphanem Grappellim), který na druhém albu skoro úplně zmizel a byl „vystřídán“ americkým swingem v jeho velice široké různorodosti.
* Jak byste popsali proces tvorby hudby Caravan Palace?
Je to trápení!!! Tvorba nové skladby Caravam Palace je vždy dlouhá, obtížná a frustrující! Jsme čtyři koproducenti, každý z nás pracuje ve vlastním domácím studiu. Prvním krokem je vytvořit „náčrtky“ písniček. Posíláme si je navzájem e-mailem. Pokud odpověď přijde rychle, můžete svou písničku považovat za dobrou. Pokud ne…! Pak se na ní každý snaží pracovat odděleně a pravidelně posílá své nápady ostatním. Když si myslíme, že máme něco dobrého, setkáme se v Charlesově studiu (to větší a v centru Paříže) a nahrajeme nástroje a písničku dokončíme.
* Kam míří elektroswing dál? Myslíte, že žánr vydrží?
Zvuk elektroswing dozrává. Na každé elektroswingové afterparty, na které jsme v poslední době byli, jsme si všimli, že DJové hrají tvrdší zvuky, což zavádí elektroswing do nových oblastí. A to se snažíme dělat taky!
Vstupenky na koncert Caravan Palace prodává klub Roxy a předprodejní sítě Ticketpro a Ticketportal.
www.cnfrnc.cz
www.roxy.cz
www.caravanpalace.com
Dodal: Pavel Eichler
Chovancová, Michaela. 2013. Caravan Palace: Chceme ukázat všechny barvy electroswingu.
Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2013. [Citace: 21. 11. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6606. ISSN 1802-2677.
link na článek:
http://clanky.vychytane.cz/Caravan-Palace:-Chceme-ukazat-vsechny-barvy-electroswingu