Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Caravan Palace: Chceme ukázat všechny barvy electroswingu

Francouzští Caravan Palace jsou nejznámější kapela hrající electroswing. Fungují už od roku 2005 a v poslední době díky neustále vzrůstající popularitě electroswingu nevědí kam dřív skočit.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Caravan Palace
středa 15. května 2013 21:00
(konec +- čtvrtek 16. května 2013 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Soutěžilo se o 1x2 vstupy na koncert electro-swingových Caravan Palace na Conference v Roxy 15. května. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Už 15. května dorazí na Conference do pražského klubu Roxy. Přečtěte si rozhovor s touto partou electro kabaretiérů.

* Ahoj, Caravan Palace. Jak se máte?
Trochu unavení, ale metafyzicky šťastní.

* V posledních pár letech se elektroswing stal neuvěřitelné populárním. Vy jste stáli u jeho zrodu. Odkud poprvé přišel nápad na tento žánr?
V roce 2005 jsme (Arnaud, Charles a Hugo) pár let pracovali společně v manouche jazzové kapele, která hrála v barech a na svatbách. Ale byli jsme také producenti elektronické hudby. Každý z nás nahrával skladby ostatních. Dostali jsme zakázku na soundtrack k němému pornosnímku z 20. let a zbytek se dostavil přirozeně… Můžeme předpokládat, že kdybychom hráli v taneční skupině a produkovali metalovou hudbu, vynalezli bychom Metal-Musette :-/* V Česku už jste hodně populární, ale přesto, jak byste ji popsali pro někoho, kdo o vás nikdy neslyšel?
Název říká hodně: spojení elektronické a swingové hudby. Zatímco druhý styl měl vlastní období (20. až 50. léta), ten první je živá hudba, která se vyvíjí a tvoří každý den. Elektroswing tak může mít mnoho různých tváří, od slz po smích, od smutného a deštivého pařížského počasí po modré a slunečné nebe na Broadwayi.

* S jakou vizí vznikalo vaše druhé a stále aktuální album Panic?
Jiný elektroswing. Popularita žánru nás vedla k tomu, abychom přehodnotili skládání naší hudby, aby byla více ambiciózní a neočekávatelná. Chtěli jsme veřejnosti ukázat, že žánr má nekonečné, nebo aspoň velmi široké pole možností mísení. První album bylo například skutečně ovlivněné jazz manouche (Djangem Reinhardtem a Stéphanem Grappellim), který na druhém albu skoro úplně zmizel a byl „vystřídán“ americkým swingem v jeho velice široké různorodosti.

* Jak byste popsali proces tvorby hudby Caravan Palace?
Je to trápení!!! Tvorba nové skladby Caravam Palace je vždy dlouhá, obtížná a frustrující! Jsme čtyři koproducenti, každý z nás pracuje ve vlastním domácím studiu. Prvním krokem je vytvořit „náčrtky“ písniček. Posíláme si je navzájem e-mailem. Pokud odpověď přijde rychle, můžete svou písničku považovat za dobrou. Pokud ne…! Pak se na ní každý snaží pracovat odděleně a pravidelně posílá své nápady ostatním. Když si myslíme, že máme něco dobrého, setkáme se v Charlesově studiu (to větší a v centru Paříže) a nahrajeme nástroje a písničku dokončíme.* Kam míří elektroswing dál? Myslíte, že žánr vydrží?
Zvuk elektroswing dozrává. Na každé elektroswingové afterparty, na které jsme v poslední době byli, jsme si všimli, že DJové hrají tvrdší zvuky, což zavádí elektroswing do nových oblastí. A to se snažíme dělat taky!

Vstupenky na koncert Caravan Palace prodává klub Roxy a předprodejní sítě Ticketpro a Ticketportal.

www.cnfrnc.cz
www.roxy.cz
www.caravanpalace.com

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 7. 5. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Caravan Palace: Chceme ukázat všechny barvy electroswingu. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2013. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6606. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Caravan-Palace:-Chceme-ukazat-vsechny-barvy-electroswingu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.07s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 12:44