Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Francouzský kabaret Caravan Palac roztančí Roxy

Do Česka se po roce vrátí francouzská elektro-swingová kapela Caravan Palace.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Caravan Palace
středa 15. května 2013 21:00
(konec +- čtvrtek 16. května 2013 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Soutěžilo se o 1x2 vstupy na koncert electro-swingových Caravan Palace na Conference v Roxy 15. května. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Její první vystoupení v Česku na open air festivalu v Tróji bylo tak skvělé a strhující, že je pořadatelé koncertního konceptu Conference pozvali na první klubové vystoupení u nás. Uskuteční se 15. května v klubu Roxy v Praze. Vstupenky už jsou v prodeji v Roxy, Ticketpro a Ticketportal.

„Na každém vystoupení se snažíme zachovávat to, proč jsou naše koncerty tak strhující, to znamená nebojíme se rozdávat energii a divoce řádíme po pódiu. Ale díky novým skladbám jsme získali další možnosti, které nám dovolují vytvořit ještě uvolněnější atmosféru,“ řekl loni houslista Hugues Payen MF DNES. Loni na jaře Caravan Palace v Praze odstartovali turné k aktuální desce Panic, bude více než zajímavé sledovat, jak show vymazlili po desítkách odehraných koncertech po celé Evropě.Caravan Palace se dali dohromady coby trio v roce 2005 díky společné vášni pro jazz manouche a založením kapely také dali vzniknout novému hudebnímu stylu swing elektro. Parádně míchají energický koktejl elektronické hudby s přídechem foxtrotu a charlestonu, to vše okořeněné nápaditými samply a hlasem zpěvačky Colotis Zoé, která působí jako by do kapely přišla ze světoznámého kabaretu Moulin Rouge. Raketově stoupající popularita nové těleso velmi rychle vynesla z pařížských klubů na velká pódia známých evropských festivalů.

První album nazvané podle kapely Caravan Palace vydali v roce 2008. Prodalo se ho 150 tisíc kopií, což potvrdilo status vycházející hvězdy nezávislé scény a Caravan Palace odjeli první celoevropské turné. Druhá studiová deska Panic vyšla loni v létě po náročné diskuzi uvnitř kapely. Její členové vedeni houslistou Huguesem Payenem si uvědomili, že musí ještě zapracovat na zvuku kapely, upustit od dlouhých sól a dát muzice elektroničtější a dynamičtější nádech.

Každý sám sebe připravil několik nápadů a postřehů, co by se mělo změnit a výsledek stojí za to. Základní rytmus prvního alba zmutoval do sofistikovaných, pestrých beatů, odkazujících na Massive Attack a vizionáře z Ninja Tune. Album Panic co do počtu prodaných kusů si vede ještě lépe než první album a Caravan Palace s deskou znovu projeli Evropu. V polovině května českému publiku předvedou, jak s repertoárem umí naložit v klubu.www.cnfrnc.cz
www.roxy.cz
www.caravanpalace.com
www.freelancepr.cz
facebook.com/cnfrnc
www.ticketportal.cz
www.ticketpro.cz

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 6. 5. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Francouzský kabaret Caravan Palac roztančí Roxy. Vychytané.cz. [Online] 6. 5. 2013. [Citace: 12. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6595. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Francouzsky-kabaret-Caravan-Palac-roztanci-Roxy
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.200.140.218
Serverový čas: pátek 12. července 2024 19:33