Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

The xx zahřejí při jejich při jejich vystoupení podium Mount Kimbie

Kdo, nebo co je Mount Kimbie? “To je těžké,” usmívá se Dom Maker. “Nejtěžší!” Kai Campos si přisadí “Je to nevyslovená věc.”
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The xx
čtvrtek 16. května 2013 21:00
(konec +- pátek 17. května 2013 01:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
Nevyslovená… existuje vůbec? První dvě EP a album téhle dvojice – Maybes a Sketch On Glass, které následovalo album Crooks & Lovers LP, vše z roku 2009 nebo 2010 u labelu Hotflush, než duo podepsalo smlouvu s Warp Records v roce 2012 – člověku přijdou tak privátní, že si posluchači připadají jako voyéři. Jako by to nebyl ani poslech hudby, ale průzkumná pouť osamělou myslí, která je obklopena milióny dalších takových.

V jižním Londýně, ve čtvrti Elephant and Castle, se Kai a Dom setkali poprvé – na hodně zvláštním místě. South Bank University přebudovala bývalý blázinec na studentské koleje.

Kai, který pochází z Cornwallu, to popisuje takto: “Stropy byly strašně vysoko, aby se pacienti nemohli oběsit. Deset centimetrů od okna byla cihlová zeď, aby nemohli vyskočit. Byla to studená, smutná budova. Tam jste upustili tužku a zvuk jejího dopadu se tím domem rozléhal donekonečna.” A Mount Kimbie mají rádi ozvěny…Zvuk ozvěny v tunelu v přímořském Brightonu, který je zaujal, když se tam opíjeli s Jamesem Blakem, kamarádem a občasným spolupracovníkem při koncertech, se objevuje I na jejich albu.Kai and Dom se pokouší převést atmosféru Londýna do rytmu, jeho zmatek a chaos do kompaktnosti. Stopy umělců, kteří je ovlivnili, zůstávají- je tam Burial a The Bug, Xiu Xiu a Grouper, D’Angelo I Phil Elvrum a jeho Microphones, Angelo Badalamenti se svým soundtrackem ‘Twin Peaks’ i Madlib.

Mount Kimbie proplouvají dubstepem a hip-hopem, jazzem, technem i ambientem, post-rockem, UK garage a hudbou k filmům. Ale když se vrátíme na začátek.. kdo, nebo co opravdu je Mount Kimbie?

Jsou to dva mozky, jejich společné prolnutí, místo, kde se spojují společné city a pocity Doma a Kaie. Důležitý je první Kaiův rok v Londýně – depresivní, bez přátel, po rozchodu s dívkou, kvůli které Kai přijel do Londýna. Právě tohle období je umělecky zdrojem ispirace pro jejich hudbu.

“Většina muziky, která ke mně promlouvá, je směsí různých emocí a rozporů a to je ten důvod, proč to je hudba,” vysvětluje Kai. “Proto je hudba tak důležitá –může ty rozpory sdělovat způsobem, který slova nesvedou, protože by to nedávalo žádný smysl. Jde to k jádru existence lidských bytostí. Takový je i život. Směs různých věcí.”

Mount Kimbie vydávají 27.května nové album Cold Spring Fault Less Youth.

Koncert The xx, na kterém se představí take Mount Kimbie, se uskuteční 16.května 2013 ve velkém sale Lucerny.

Vstupenky je možné zakoupit za 720,- Kč + poplatky také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Více info na:
www.mountkimbie.com
www.facebook.com/mountkimbie
www.thexx.info
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek / Dsmacku
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 29. 4. 2013 13:00
Chovancová, Michaela. 2013. The xx zahřejí při jejich při jejich vystoupení podium Mount Kimbie. Vychytané.cz. [Online] 29. 4. 2013. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6587. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-xx-zahreji-pri-jejich-pri-jejich-vystoupeni-podium-Mount-Kimbie
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.200.86.95
Serverový čas: sobota 18. května 2024 06:09