Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Foals na Rock for People!

HŘÍBÁTKA? NE, PLNOKREVNÍCI INDIE SCÉNY. FOALS!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People
čtvrtek 4. července 2013 16:00
(konec +- čtvrtek 4. července 2013 23:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Tak tahle hříbata (Foals) mají pekelně okovaná kopýtka. A Rock for People je pyšný na to, že je jako první vpustí na česká festivalová a klubová závodiště! Rozhlasový éter už opanovali…

Kapela s tímto lehce dostihovým jménem pochází z britského Oxfordu, kde vznikla uprostřed čilého muzikantského dění v roce 2005. Založil ji její první zpěvák Andrew Mears jako svůj vedlejší projekt ke kapele Youthmovies, ve které byl frontmanem (a kam se pak po dvou letech také vrátil). Spolu s ním nastupují do bandu také kytarista Jimmy Smith a basista Walter Gervers, tehdy účinkující v nevýznamné kapele vtipného jména Face Meets Grill.Jack Bevan, Lina Simon a budoucí zpěvák Foals Yannis Philippakis přišli z kultovní math rockové kapely The Edmund Fitzgerald. Do Foals nastoupili proto, že příliš komplikovaný a vážný způsob hry math rockového bandu se jim začal zajídat a dle vlastních slov si chtěli “při hraní užít i legraci”.

Člen týmu jedné kdysi v zahraničí dost úspěšné české kapely vzpomíná, že když v roce 2007 hrála na poměrně velké scéně prestižního britského festivalu Bestival, vystupovali tehdy nepříliš známí Foals na malé scéně, která začínala produkci až v noci, kdy končily koncerty hvězd na hlavních scénách. V té době již ale kapela usilovně pracovala na svém debutovém albu a věci se daly záhy do pohybu.V březnu 2008 vychází album Antidotes a dosahuje na třetí příčku prodeje v UK. Na britských ostrovech si tak kapela získává nejen širokou fanouškovskou základnu, ale i kvalitní zázemí. Vytváří si pevný tým podobně naladěných spolupracovníků, v němž je režisér všech jejich klipů a videí Dave Ma a grafik Tinhead.

Skupina stále koncertuje a o rok později v létě 2009 vydává druhé album Total Life Forever které sice díky jisté zadumanosti a absenci prvoplánoveho hitu nedosáhlo na ty nejvyšší pozice žebříčků, většinu fanoušků však nezklamalo a získalo dokonce nominaci na prestižní Mercury Prize.Osobitá hudba Foals, spojuje originální muzikálnost a sofistikované instrumentální finesy s energií, jíž vévodí nezaměnitelný charismatický hlas Yannise Philippakise, o kterém se říká, že láme srdce a rozepíná podprsenky. Výborně!

Letos vydané albu Holy Fire, které obsahuje i českým rádiovým posluchačům známý song My Number, sklízí úspěch po celém světě. V UK dosáhlo na 2. příčku a v Austrálii dokonce žebříček prodeje vedlo. Kapela letos vévodí řadě britských festivalů a nadechuje se k finálnímu útoku na špičku světové indie popové scény.

Recenzenti Guardianu album chválí a Telegraph s nadšením píše o nedávném živém koncertě, zahajujícím letošní sezónu kapely (prestižní Albert Hall mimochodem vyprodali během necelé půl hodiny): “Jejich zvuk byl celou dobu bohatý a plný, přesně tepající bicí a řezavé kytary skřípající tak, že by se mohli U2 vedle nich červenat... Jestli pro Foals tenhle koncert byl teprve rozběhem, pak festivalovou sezónu převálcují s přehledem…” A my jsme rádi, že Rock For People a jeho návštěvníci budou u toho!http://www.foals.co.uk/
https://www.facebook.com/Foalsforever
https://twitter.com/foalsfoalsfoals
http://www.youtube.com/user/wearefoals
https://soundcloud.com/foals

Dodala: Silvie Marková / RfP
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 25. 4. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. Foals na Rock for People!. Vychytané.cz. [Online] 25. 4. 2013. [Citace: 1. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6581. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Foals-na-Rock-for-People!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: neděle 1. října 2023 01:47