Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Foals na Rock for People!

HŘÍBÁTKA? NE, PLNOKREVNÍCI INDIE SCÉNY. FOALS!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People
čtvrtek 4. července 2013 16:00
(konec +- čtvrtek 4. července 2013 23:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Tak tahle hříbata (Foals) mají pekelně okovaná kopýtka. A Rock for People je pyšný na to, že je jako první vpustí na česká festivalová a klubová závodiště! Rozhlasový éter už opanovali…

Kapela s tímto lehce dostihovým jménem pochází z britského Oxfordu, kde vznikla uprostřed čilého muzikantského dění v roce 2005. Založil ji její první zpěvák Andrew Mears jako svůj vedlejší projekt ke kapele Youthmovies, ve které byl frontmanem (a kam se pak po dvou letech také vrátil). Spolu s ním nastupují do bandu také kytarista Jimmy Smith a basista Walter Gervers, tehdy účinkující v nevýznamné kapele vtipného jména Face Meets Grill.Jack Bevan, Lina Simon a budoucí zpěvák Foals Yannis Philippakis přišli z kultovní math rockové kapely The Edmund Fitzgerald. Do Foals nastoupili proto, že příliš komplikovaný a vážný způsob hry math rockového bandu se jim začal zajídat a dle vlastních slov si chtěli “při hraní užít i legraci”.

Člen týmu jedné kdysi v zahraničí dost úspěšné české kapely vzpomíná, že když v roce 2007 hrála na poměrně velké scéně prestižního britského festivalu Bestival, vystupovali tehdy nepříliš známí Foals na malé scéně, která začínala produkci až v noci, kdy končily koncerty hvězd na hlavních scénách. V té době již ale kapela usilovně pracovala na svém debutovém albu a věci se daly záhy do pohybu.V březnu 2008 vychází album Antidotes a dosahuje na třetí příčku prodeje v UK. Na britských ostrovech si tak kapela získává nejen širokou fanouškovskou základnu, ale i kvalitní zázemí. Vytváří si pevný tým podobně naladěných spolupracovníků, v němž je režisér všech jejich klipů a videí Dave Ma a grafik Tinhead.

Skupina stále koncertuje a o rok později v létě 2009 vydává druhé album Total Life Forever které sice díky jisté zadumanosti a absenci prvoplánoveho hitu nedosáhlo na ty nejvyšší pozice žebříčků, většinu fanoušků však nezklamalo a získalo dokonce nominaci na prestižní Mercury Prize.Osobitá hudba Foals, spojuje originální muzikálnost a sofistikované instrumentální finesy s energií, jíž vévodí nezaměnitelný charismatický hlas Yannise Philippakise, o kterém se říká, že láme srdce a rozepíná podprsenky. Výborně!

Letos vydané albu Holy Fire, které obsahuje i českým rádiovým posluchačům známý song My Number, sklízí úspěch po celém světě. V UK dosáhlo na 2. příčku a v Austrálii dokonce žebříček prodeje vedlo. Kapela letos vévodí řadě britských festivalů a nadechuje se k finálnímu útoku na špičku světové indie popové scény.

Recenzenti Guardianu album chválí a Telegraph s nadšením píše o nedávném živém koncertě, zahajujícím letošní sezónu kapely (prestižní Albert Hall mimochodem vyprodali během necelé půl hodiny): “Jejich zvuk byl celou dobu bohatý a plný, přesně tepající bicí a řezavé kytary skřípající tak, že by se mohli U2 vedle nich červenat... Jestli pro Foals tenhle koncert byl teprve rozběhem, pak festivalovou sezónu převálcují s přehledem…” A my jsme rádi, že Rock For People a jeho návštěvníci budou u toho!http://www.foals.co.uk/
https://www.facebook.com/Foalsforever
https://twitter.com/foalsfoalsfoals
http://www.youtube.com/user/wearefoals
https://soundcloud.com/foals

Dodala: Silvie Marková / RfP
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 25. 4. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. Foals na Rock for People!. Vychytané.cz. [Online] 25. 4. 2013. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6581. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Foals-na-Rock-for-People!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.236.191.0
Serverový čas: středa 22. května 2024 05:07