Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Koncert Dorfmeisterovy Toscy podpoří tři vokalisté

Vídeňský downtempový mág Richard Dorfmeister přiveze s Toscou v pondělí 29. dubna také tři vokalisty. Na pódiu Lucerna Music Baru bude nové album Toscy Oden prezentovat celkem pět lidí.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Conference
pondělí 29. dubna 2013 21:00
(konec +- úterý 30. dubna 2013 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Ke klávesám usednou Dorfmeister a jeho parťák Rubert Huber, zpěvačka Sarah Callier z Bruselu a zpěváci Robert Gallagher z Londýna a JJ Jones z amerického Nashvillu.

Tři různé hlasy, které zní na novince Toscy z letošního roku, dodávají albu zajímavou, novou atmosféru. Především J. J. Jones, americký zpěvák usazený v německém Mnichově, některé skladby posouvá do temnoty, na jakou fanoušci Richarda Dorfmeistera nejsou zvyklí. Videňští muzikanti navíc po něm nazvali první singl z alba. „Viděl jsem J. J. jednou naživo a zapůsobil na mě svým rozsahem,“ říká Dorfmeister, proč vokalistu pozval k natáčení Odeonu.Nové album Toscy vznikalo tři roky a podle Dorfmeistera s Huberem na jednu stranu reflektuje současnou Vídeň, která se změnila po pádu Železné opony k nepoznání, ale na druhou stranu proti Berlínu působí jako Nashville a New York. „Bylo by zajímavé jednou změnit místo pobytu a udělat něco jiného. Tosca v Římě by byla přirozeně taky velmi pěkná: dobré jídlo atd., ale naše hudba s tím souvisí, že už jsme ve Vídni tak dlouho. Existuje tady nějaká historie, která souvisí s pocitem hudby, která z toho vychází. Tradice Vídně jako města hudby je také téma samo o sobě, Mozart, Strauss atd.,“ zamyslel se na chvíli Dorfmeister v rozhovoru s novináři.

Největším hitem z nové desky je melancholická skladba What If hostující belgické zpěvačky Sarah Callier. Její hlas a nepravidelný nadžezlý rytmus jako by vypadl z legendárních chilloutových kompilací Café del Mar, při poslechu posluchače přenáší na baleárskou Ibizu, evokuje ráno na pláži, poslední drink před usnutím při východu slunce. Je nejspíš jen otázkou času, než tato výjimečná píseň zazní v nějaké reklamě.Tosca v Praze vystoupí v pondělí 29. dubna na Conference k 22. narozeninám Radia 1. Předskokanem bude speciální, tajný host, program doplní DJ Radia 1 Josef Sedloň. Vstupenky koupíte v Lucerna Music Baru a v předprodejní síti Ticketpro, online na www.ticketpro.cz

Více info na:
www.cnfrnc.cz
www.radio1.cz

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 24. 4. 2013 15:00
Chovancová, Michaela. 2013. Koncert Dorfmeisterovy Toscy podpoří tři vokalisté. Vychytané.cz. [Online] 24. 4. 2013. [Citace: 21. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6574. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Koncert-Dorfmeisterovy-Toscy-podpori-tri-vokaliste
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;)  
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.239.158.223
Serverový čas: úterý 21. května 2024 13:26