Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FLOW w/ New Prague House Talents - Thomas Sky

Po letošním třetím dílu pravidlené klubovky Flow, kde se představila leganda německého minimalu a jeden ze zakladatelů electroclashe DJ Hell, se 20. 4. v ROXY můžeme pro změnu těšit - jak už napovídá podtitul čtvrtého dílu Fllow New Prague House Talents - na čerstvou krev zosobněnou čtveřicí nadějných DJs.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
FLOW - New Prague House Talents 2nd Edition @ ROXY
sobota 20. dubna 2013 22:00
(konec +- neděle 21. dubna 2013 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Rezidenti Roman Rai a Fatty M ve spolupráci s dramaturgií klubu ROXY při té příležitosti oslovili kvartet Random, Felix, Max Om a Thomas Sky, kteří tak navážou na první díl mapující pražské houseové talenty, jenž proběhl v rámci listopadové Flow v loňském roce. Pojďme si nyní dát set, stručné bio a krátký rozhovor, kterým se představí DJ Thomas Sky.

Thomas Sky, vlastním jménem Tomas Vanko se narodil ve městě Martin na středním Slovensku. V Djingu, kterému se aktivně začal věnovat zhruba před šesti lety, našel inspiraci na různých akcích v londýnských klubech, kde v tu dobu působil. Jeho doménou byly v té době taneční deep house a tech house, u kterých zůstává dodnes.

Během své dosavadní kariéry si Thomas Sky zahrál na řadě akcí a festivalů v ČR I na Slovensku, z nichž nejznámější je asi festival Dirtybass. Momentálně působí v Praze, kde ho můžete vídat mj. na akcích jako Deep Waves, Deep"n"Sound či Slovak Clunning. Jeho oblíbení producenti a Djs jsou Luciano, Ricardo Villalobos, Seth Troxler, Jamie Jones, Maceo Plex a mnoho dalších.

Kdy jsi začal naplno s hraním a co tě k němu přivedlo?
V roce 2007. Elektronickou hudbu jsem měl rád vždy, jezdil jsem na různé party a pak jsem si prostě jednou řekl, že si zkusím Djing.

Jak dlouho trvalo, než jsi dospěl ke ""svému zvuku"", který momentálně prezentuješ lidem v klubech a jak by jsi ho definoval, pokud to lze?
Dva až tři roky než jsem našel ten správný sound, který lze charakteriozovat jako taneční deep house a tech house.

Děláš také na své vlastní hudbě?
Ano.

Jak dalece znáš party Flow a případně byl pro tebe nějaký její díl hodně speciální který sis opravdu užil?
Asi nejvíc jsem si užil Saschu Funkeho, když hrál na Flow letos v únoru se svým novým projektem Sachienne Live.

Koho osobně by jsi rád viděl na některém z přístích dílů Flow?
Ricarda Villalobose a Setha Troxlera

Set: https://soundcloud.com/djthomassky/tDalší pán na holení je dj Max Om.

S hudební tvorbou začal Max Om v roce 1998 v Běloruském Vitebsku, přičemž úplně první krůčky absolvoval ve Fruity Loops, kde experimentoval především s žánry big beat a noise. V roce 2006 se přestěhoval do Prahy, nakoupil potřebný hardware a zároveň se přesunul k experimentálnímu hip-hopu a scratchování.

O dva roky později už byl DJing významnou částí jeho života, místo hip hopu a scratchování už ale hrálo v jeho tvrobě prim electro, breaks a techno. V následujících letech pak DJing příbíral stále na větším významu a zhruba od roku 2010 se pro Maxovu tvorbu stal zásadním deep house, odkud se posléze posunul k deep technu a tech house s občasnými jemnými doteky jazzu. Hrál a hrává mimo jiné v klubech jako ROXY, Palác Akropolis nebo Pekelnej Bar.

Kdy jsi začal naplno s hraním a co tě k němu přivedlo?
V roce 2008, dostal jsem se k tomu od tvorby hudby a díky zájmu o scratchování.

Jak dlouho trvalo, než jsi dospěl ke ""svému zvuku"", který momentálně prezentuješ lidem v klubech a jak by jsi ho definoval, pokud to lze?
Trvalo to nějakou dobu (zhruba 2 roky), ale řekl bych, že to je nekonečný proces a že se to mění a rozvíjí pořád. Určitý základ, ve smyslu můj vlastní sound jsem našel zhruba před dvěma lety.

Děláš také na své vlastní hudbě?
Ano.

Jak dalece znáš party Flow a případně byl pro tebe nějaký její díl hodně speciální který sis opravdu užil?
Asi od začátku, speciální pro mne byla urcitě Flow w/ Nina Kraviz, jelikož jsem tam hrál a užil jsem si i Paula a Fritze Kalkbrennerovi.

Koho osobně by jsi rád viděl na některém z přístích dílů Flow?
Nicka Curlyho

Set: http://www.mixcloud.com/1manarmy/27th/FB Event: http://www.facebook.com/events/186529064827938
ROXY: http://roxy.cz/

Dodal: Lukáš Kadeřábek / Roxy PR
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 19. 4. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. FLOW w/ New Prague House Talents - Thomas Sky. Vychytané.cz. [Online] 19. 4. 2013. [Citace: 6. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6562. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FLOW-w/-New-Prague-House-Talents---Thomas-Sky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: středa 6. prosince 2023 13:02