Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Richard Dorfmeister je ikona elektronické sceny

V pondělí 29. dubna přijede do Prahy projekt Tosca a s ním i jeden z nejzásadnějších mužů evropské elektronické scény Richard Dorfmeisterr.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Conference
pondělí 29. dubna 2013 21:00
(konec +- úterý 30. dubna 2013 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Už téměř dvacet let zanechává ve světě elektronické hudby nesmazatelné stopy. Od poloviny 90. let se ve Vídni narozený umělec, flétnista, producent a DJ věnuje vydávání klasických tracků a remixů společně se svým partnerem Peterem Kruderem. Pod značkou Kruder and Dorfmeister představují rakouské veličiny, zásadním způsobem ovlivňující dění v hudebním světě označovaném termíny downtempo, dub a trip-hop.

Neméně významným je i jeho druhý projekt Tosca doplněný Dorfmeisterovým spolužákem Rubertem Huberem. Na konci dubna tito muzikanti přivezou do Lucerna Music Baru nové album Tosca, aby ho s trojicí vokalistů zahráli na 22. narozeninách Radia 1.

Dorfmeisterovy a Krudeorovy nahrávky jako je EP "G-Stoned", vydaná u jejich vlastního labelu G-Stone (1994), kompilace vlivné série DJ Kicks pro nezávislé vydavatelství !K7 (DJ-Kicks: Kruder & Dorfmeister, 1996) či kompilace remixů "K&D Sessions" (1998), to jsou skutečně nadčasové mistrovské kousky svého žánru. Posledně jmenované album je pak hudebním bestsellerem, pyšnícím se od svého vydání více než milionovým prodejem. Magie hudební tvorby dvojice Kruder a Dorfmeister funguje dodnes.Stejný hudební základ jako u K & D je patrný i v dalším Dorfmeisterově projektu Tosca, který inicioval společně se skladatelem klasické hudby Rupertem Huberem. Bývalí spolužáci si po letech zavzpomínali na společné účinkování v kapele během školních let. V roce 1995 se opětovně spojili, aby se vrhli na nezorané pole elektronické hudby. The Tosca debutovala nahrávkou Čokoládový Elvis (Chocolate Elvis), která se se svými bezstarostnými jazzovými vibracemi a scatujícím zpěvákem stala okamžitým dýdžejským hitem. Následující album Opera (1997) vyvolalo obrovské nadšení a potvrdilo Dorfmeisterovův rostoucí mezinárodní vliv na hudební scéně - jeho poznávacím znamením se stal zvuk elektroniky spojený s dotekem živé hudby. Zatímco Krudera a Dorfmeistera zaměstnávala světová turné a remixy, Tosca průběžně představovala singly jako Fuck Dub, doprovázený nádherným vydáním remixů, které byly opět jasnou vstupenkou do světa horkých novinek na remixové scéně.

Po Opeře se dvojice pod značkou Tosca realizovala prostřednictvím uznávaných alb Suzuku (2000), Delhi 9 (2003), J.A.C (2005) a No Hassle (2009), z nichž každá nějakým způsobem posouvá hranice elektronické hudby mimo její obvyklé hranice. Specifická jsou ale i živá vystoupení, kdy Dorfmeister s Huberem prezentují své dílo skrze hru na tradiční hudební nástroje.

Již coby jeden z nejvytíženějších DJ's a producentů začal Richard Dorfmeister někdy kolem roku 2000 koketovat s vídeňský hudebním duem Madrid De Los Austrias, s nímž se přeorientoval na tanečnější tracky ovlivněné vlnou house music, jež důvtipně zrcadlila tu sofistikovanější stranu kultury klubových party a DJ's.

Spolupráce s Madrid De Los Austrias vrátila Rudolfu Dorfmeiesterovi plný taneční parket, který ovšem ostře kontrastoval s odlehčenou a bezstarostnou produkcí Toscy a dua K&D. Jako "Richard Dorfmeister vs. Madrid De Los Austrias" vydali množství singlů a všemožných remixů pro Willieho Boba, duo Koop a britský elektronický kvartet Pressure Drop. Klubově orientované skladby brzy na celosvětové hudební scéně zdomácněly a svému autorovi přinesly jméno i coby sólovému dýdžejovi. Jeho eklektické party plné specifické atmosféry mu zaručily dlouhodobý zájem největších a nejslavnějších klubů po celém světě.

Šestnáctiletá spolupráce Krudera & Dorfmeistera s G-Stone vyústila v roce 2010 v nahrávku Sixteen F ** king let G-Stone Recordings, kompilaci s debutovou živou show v rámci K & D Sessions. Na ní K & D prezentovali své vize minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Show doplňují vizuální projekce dlouhodobého spolupracovníka G-Stone, kterým je VJ Fritz Fitzke či vystoupení MC's Earla Zingera a Ras T-Weeda. Ať už vystoupení na The Big Chill či na dalších prestižních festivalech, show v rámci "K&D Sessions Live" sklízeli úspěch a v neposlední řadě vyzkoušely i nové myšlenky a postupy, použité na následujícím světovém turné. Nedávno se vedle Richarda Dorfmeistera při jeho sólových dýdžejských setech začal přidávat i zmiňovaný MC Ras T-Weed a došlo tak k dalšímu oživení Dorfmeisterových klubových show.

Vstupenky na koncert projektu Tosca na Conference v rámci 22.narozenin Radia 1 prodává Lucerna Music Bar a předprodejní síť Ticketpro.cz

Další podrobnosti o koncertu najdete na:
www.cnfrnc.cz
www.radio1.cz
www.lucerna.musicbar.cz
www.k7.com/Toscaodeon

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 17. 4. 2013 15:00
Chovancová, Michaela. 2013. Richard Dorfmeister je ikona elektronické sceny. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2013. [Citace: 18. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6555. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Richard-Dorfmeister-je-ikona-elektronicke-sceny
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.230.143.213
Serverový čas: čtvrtek 18. dubna 2024 04:10