Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Xavier Baumax pokřtí album, které se zrodilo na Hithit.cz

Xavier Baumaxa v úterý 2. dubna pokřtí nové album Dawntempo, které natočil a vydal díky fanouškům a serveru Hithit.cz, na němž se na desku skládali.
Přidat na Facebook
Svérázný písničkář vybral na Hithit.cz téměř tři sta tisíc korun a mohl tak natočit a vydat rovnou 2CD Dawntempo. Křest se uskuteční v pražském Lucerna Music Baru, Xaviho doprovodí nově postavená kapela X. B. Jazz Sex Tet.

Baumaxa servíruje na jednom disku sólovou tvorbu, na druhém hraje stejné písně s doprovodnou kapelou. "Hodně fanoušů mi říká, že se jim líbí spíš, když hraju sólo, druzí zase preferují aranže, chci vám tedy dát na výběr," vzkázal jim na crowdundingovém portále Hithit.cz

Na sedmé album Xaviera Baumaxy se na Hithit.cz složilo téměř šest set lidí. Všichni si album nejen předplatili a koupili si rovnou i lístek na křest, ale podle výše finančního přispěvku také od Baumaxy dostali navíc například tričko, album na vinylu, za vyšší částku je písničkář za odměnu pozve k sobě na zahradu nebo pro ně uspořádá soukromý koncert.

Na Baumaxův úspěch nyní na Hithit.cz zkouší navázat písničkařka Monika Načeva s hudebníkem Justinem Lavashem, hudebnice a výtvarnice Vladivojna La Chia nebo kapely Mother´s Angel a B4. Stejnou cestou shání peníze také Divadlo Archa na představení Sólo pro Lu, které má soubor odehrát na festivale v čínském Pekingu.

Portál Hithit.cz je nová forma financování nezávislé scény. Je to prostor pro hudebníky, výtvarníky, designéry, vývojáře, pro všechny otevřené hlavy, které mají skvělé nápady, mají kolem silné zázemí příznivců, ale chybí jim peníze na realizaci nápadů. Ty můžou získat prostřednictvím webu Hithit.cz Tvůrci projektů mají na prezentaci a sběr peněz 45 dní. Pokud se jim to v tomto limitu nepovede, všechny peníze se vrací odkud přišly. Naopak když cílovou částku shromáždí už za týden, sbírka pokračuje dál a po měsíci a půl můžou mít na kontě třeba čtyřnásobek požadovaných prostředků.

Další info na:
www.hithit.cz
www.freelancepr.czDodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 1. 4. 2013 16:00
Chovancová, Michaela. 2013. Xavier Baumax pokřtí album, které se zrodilo na Hithit.cz. Vychytané.cz. [Online] 1. 4. 2013. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6506. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Xavier-Baumax-pokrti-album,-ktere-se-zrodilo-na-Hithit.cz
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 10:00