Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

IAMX s novým albem a koncertní show v ROXY už příští čtvrtek

Už jen necelý týden zbývá do očekávaného koncertu v tuzemsku velmi populárního dekadentního ansámblu IAMX, který dorazí ve čtvrtek 4. 4. do ROXY představit zbrusu nové, již páté řadové album The Unified Field!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
IAMX (UK)
čtvrtek 4. dubna 2013 19:00
(konec +- pátek 5. dubna 2013 00:00)
Roxy
Praha (CZ)
Soutěžilo se o 2x2 vstupy na IAMX v Roxy - 4. 4. 2013. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Jediný tuzemský koncert IAMX v tomto roce se uskuteční necelé dva roky po jejich zdejší poslední návštěvě a kromě samotných IAMX se můžeme těšit také na show jednočlenného švédského popového projektu Moto Boy, který se postará o start celého čtvrtečního večera.
Pražský koncert IAMX bude celkově třetí zastávkou Animal Impulses Tour, které kapela odstartovala 28. 3. v bruselském AB a je nasnadě, že - jak to tak u Cornera a spol. bývá - bude hrát v setlistu prim především nové, 22. 3. vydané páté studiové album The Unified Field.

To dle slov frontmana IAMX reflektuje "snahu akceptovat lidské bytí v celé jeho podstatě, naučit se ho milovat a odhalit jeho nekonečné frustrace a rozpory, které přináší" a zatím sbírá jak nadšené až oslavné reakce, tak i ty střízlivější řadící novinku IAMX v rámci jejich diskografie spíše do průměru.Na druhou stranu u IAMX odjakživa platí, že nejsilnější jsou jejich písně naživo. Frenetické koncerty s prvky výmarského kabaretu i avantgardy a do posledního detailu vymazlená pódiová prezentace jsou (nejen) v tuzemsku pověstné svou hypnotickou atmosférou a energií. A je víc než jisté, že nic se na tom měnit nebude ani se zbrusu novou show, kterou kapela pilovala v posledních týdnech a v jejímž rámci dojde kromě novinek jistě i na ty největší hity z předchozích čtyř řadovek Kiss + Swallow (2004), The Alternative (2006), Kingdom of Welcome Addiction (2009) a Volatile Times (2011).

Za pozornost (a včasný příchod) ale stojí i v úvodu zmiňovaný švédský projekt Oskara Humlebo Moto Boy, který si IAMX vybrali coby předkapelu aktuálního tour. Charismatický Švéd, který má na svém kontě zatím dvě řadové desky a mezi svými vzory uvádí mj. jména jako Čajkovskij, Angelo Badalamenti, Scott Walker nebo Siouxsie Sioux, charakterizuje svou hudbu jako „šťavnatý a romantický pop pohybující se svou atmosférou někde mezi písněmi Jeffa Buckleyho a filmy Davida Lynche“.

Co je na slovech Moto Boy pravdy, si budete moci ověřit již ve čtvrtek 4. 4. v ROXY stejně jako to, jak se IAMX podařilo převést nové skladby do živé podoby a čím dalším zase ozvláštnili svou pódiovou prezentaci.Rozhovor s IAMX na Fullmoonzine.cz: http://www.fullmoonzine.cz/clanky/chris-corner-ptat-se-bankere-jestli-doma-prepocitava-penize

FB Event: http://www.facebook.com/events/280576338718906/
ROXY: http://www.roxy.cz/
IAMX: http://www.iamx.eu/
Moto Boy: http://motoboy.se/

Dodal: Lukáš Kadeřábek / Roxy PR
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 29. 3. 2013 14:00
Chovancová, Michaela. 2013. IAMX s novým albem a koncertní show v ROXY už příští čtvrtek. Vychytané.cz. [Online] 29. 3. 2013. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6498. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-IAMX-s-novym-albem-a-koncertni-show-v-ROXY-uz-pristi-ctvrtek
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 10:16