Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hromadné financování dokáže zaplatit i vznik filmu

Tvůrci snímku On The Road dokázali, že crowdfundingem, tedy hromadným financováním, v Česku může vzniknout také dokumentární film.
Přidat na Facebook
Na portále Hithit.cz sesbírali přes 50 tisíc korun, které potřebovali na dokončení celovečerního filmu o čtyřech lidech na vozíku, kteří svým životem, svými skutky a životní energií jsou inspirací pro ostatní.

„Peníze nám pomůžou v dalším natáčení, ať už na zapůjčení techniky, či na některé věci v obrazové a zvukové postprodukci. Určitě budeme na projekt shánět peníze dál, celovečerní dokument je drahá záležitost, ale Hithit.cz ukázal, že to jde,“ komentuje úspěch spoluautor filmu Jiří Diviš. Na Hithit.cz vybral přesně 57800 korun, což je 116 procent požadované částky.

Celovečerní snímek On The Road bude plný černého humoru, smutných i veselých situcí. Do kin ho tvůrci chtějí uvést ještě letos na podzim. „Tohle ale není film, ale dokument o skutečných lidech se skutečnými problémy, které řeší každý den,“ doplnil Diviš.

Marie, 23 let, pracuje jako grafička, ještě chodí, ale už si zvyká na vozík. Jirka, 25 let, je zpěvák skupiny The Tap Tap, Petr, 23 let, je také členem Tap Tapu a Michal, 28 let , je ředitel cestovky Bezbatour, která pořádá zájezdy pro handicapované. Všichni respondenti mají diagnózu svalové dystrofie v různých formách, to znamená, že svaly přestávají postupem času pracovat a z chodícího člověka se stane vozíčkář a později v závěrečné fázi nemoci tzv. ležák.

„Dokument je točen syrově, nemáme žádná tabu. Ve finální fázi sami respondenti rozhodnou, co je již takzvaně přes a co je důležité aby divák viděl. Nechceme vytvářet další uplakaný dokument o vozíčkářích, ale zajímavý dokument, který pravdivě ukazuje jejich život," popisuje Jiří Diviš.Všichni ve filmu sledovaní lidé na vozíku strávili podstatnou část svého života.Všichni řeší své problémy, které jsou někdy humorné, nekdy smutné, jako sám život. Nahlédnutí do jejich osudů bude pro mnohé diváky zajímavou sondou do života lidí, kteří sice mají vážný handicap, ale jejich životní postoj může spoustu lidí pozitivně inspirovat.

„Velmi nás to těší, je to – pokud víme – první český film, který půjde do film díky crowdfundingu,“ říká spolumajitel serveru Hithit.cz Pavel Eichler.

Portál Hithit.cz je nová forma financování nezávislé scény. Díky tomuto webu sehnali peníze na své projekty hudebník Vladimir 518, Xavier Baumaxa, výtvarník Lukáš „Musa“ Musil, klub MeetFactory, grafik Jan Horčík a autorka konceptu dětských písní Malý muzikant. Aktuálně úspěšně koncí projekt písničkářky Iamme Candlewick.

Hithit.cz je prostor pro hudebníky, výtvarníky, designéry, vývojáře, pro všechny otevřené hlavy, které mají skvělé nápady, mají kolem silné zázemí příznivců, ale chybí jim peníze na realizaci nápadů. Ty můžou získat prostřednictvím webu Hithit.cz Tvůrci projektů mají na prezentaci a sběr peněz 45 dní. Pokud se jim to v tomto limitu nepovede, všechny peníze se vrací odkud přišly. Naopak když cílovou částku shromáždí už za týden, sbírka pokračuje dál a po měsíci a půl můžou mít na kontě třeba čtyřnásobek požadovaných prostředků.

Crowdfunding, česky bychom řekli hromadné financování, je budoucnost pro kreativce, start-upy. Vzor Hithit.cz americký Kickstarter nyní oznámil, že jen v oboru film se mu od dubna 2009 do 1. ledna 2013 podařilo získat 100 milionů dolarů.

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 15. 3. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Hromadné financování dokáže zaplatit i vznik filmu. Vychytané.cz. [Online] 15. 3. 2013. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6459. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hromadne-financovani-dokaze-zaplatit-i-vznik-filmu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 01:40