Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Mocný vládce Oz – krásné pohádkové fantasy

Že už jste viděli dost pohádek, kde bojovalo dobro se zlem? Že už Vás nemůžou čarodějové a čarodějnice ničím originálním překvapit? O opaku Vás přesvědčí zbrusu nový snímek o Čaroději ze Země Oz.
Přidat na FacebookAmeričan Sam Raimi se po úspěšné trilogii s komiksovým Spider-Manem a hororovém snímku Stáhni mě do pekla, po několikaleté přestávce znovu pustil do práce. Kromě scénáře, který napsal pro film Lesní duch (další horor, jež bude mít premiéru v kinech už za pár týdnů), se pustil také do režie filmové verze známého fantasy z prostředí pohádkové Země Oz.V počátku příběhu, jež je po vizuální stránce záměrně proveden velmi stroze, se seznámíme s naším hlavním hrdinou – Oscarem Diggsem. Tento nepříliš úspěšný pouťový čaroděj, nebo lépe řečeno šejdíř, vystupuje se svým putovním cirkusem v americkém Kansasu. Jednoho dne však díky svým milostným aférkám musí narychlo zmizet a jako vhodný dopravní prostředek mu poslouží horkovzdušný balón.Poté, co se náš kouzelník protluče ohromnou magickou bouří, se mu zjeví neskutečný pohled. Krása magické Země Oz je opravdu jen těžko popsatelná. Filmařům se podařilo až neuvěřitelně dobře ztvárnit toto prostředí . Vše je navíc umocněno přechodem z původního klasického černobílého do širokoúhlého formátu v ohromné škále jasných barev. Nechybí zde nádherné kulisy, propracované kostýmy a povedené vizuální efekty.Jaké je dávné proroctví dobrého lidu Země Oz a jak se bude týkat našeho čaroděje se dozvíme téměř v zápětí. Na to, kdo v příběhu je na straně dobra a kdo naopak, si však musíme ještě několik dalších scén počkat, což činí příběh příjemně napínavým.


(Omluvte prosím zhoršenou kvalitu traileru – jediný dostupný s CZ dab.)

Dobrodružství plné fantastických postaviček, iluzí a kouzel, jistě není pro každého. Určitě se však bude líbit divákům, kteří se rádi nechají okouzlit krásným filmovým prostředím a pro skalní fanoušky žánru fantasy je zhlédnutí tohoto snímku téměř povinností. Osobně doporučuji jít na 3D verzi. Třetí rozměr tentokrát není nijak přehnaný, filmu neškodí a naopak zážitek z něj vhodně umocňuje.


Brůňa
(Tomáš Bártek)
středa 13. 3. 2013 14:00
Bártek, Tomáš. 2013. FILM: Mocný vládce Oz – krásné pohádkové fantasy. Vychytané.cz. [Online] 13. 3. 2013. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6454. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Mocny-vladce-Oz-–-krasne-pohadkove-fantasy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: sobota 10. června 2023 01:53