Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Redakčním čokofilem potvrzeno: Nejlepší zlínská horká čokoláda jedině v Blue café!

Jste čokoládoví labužníci, ale nevíte do kterého podniku zajít, aby Vaše smysly byly dostatečně opojeny? Nebo chcete okouzlit Váš protějšek vybraným vkusem? Co takhle čokoláda s afrodiziakálním účinkem? Víte, kde ji najít? Ne? Tak čtěte dál..
Přidat na Facebook
//anketa-27// V rámci naší vychytané rubriky VYZKOUŠELI JSME ZA VÁS jsem se rozhodla oběhnout co nejvíce čajoven a kaváren tady v okolí.

Mým úkolem nebylo jen najít horkou čokoládu, která by chutnala opravdu všem, ale občas se rozhlédnout kolem a najít podnik, o kterém stojí za to psát i bez čokolády. A jak to dopadlo?

Sice mám asi pět kilo navíc, ale až se budu příště rozhodovat kam zajít (nejen) na „hot chocolate“, mám jasno..


Blue café

Čokoláda: Jednoznačný vítěz. Máte na výběr buď bílou nebo tmavou. Chuťově doporučuji obě. Většina kaváren a čajoven vsází buď na kvalitu nebo na kvantitu. Takže pokud dostanete čokoládu hustou, čekejte minimální porci. Pokud řidší, posedíte si ještě dlouho. TADY ALE NE. Čokoláda je nesmírně hustá (lžička skutečně stojí!) a dostanete ji v opravdu velké elegantní sklenici s maxi lžičkou. Navrch kopec jemné šlehačky a to vše ještě posypané strouhanou čokoládou. Opravdová delikatesa. Navíc Vás překvapí příjemná cena- pouhých 27 Kč- nejnižší ze všech prozkoumaných podniků.

Body navíc za: Tuhle tajemně modrou kavárnu skýtající opravdový čokoládový skvost najdete na náměstí Míru. Hledání není nikterak jednoduché- kavárnička je doslova „v podzemí“ a upozorní Vás na ni jen malá modrá cedule. Právě díky její poloze tu vládne jak intimní soukromí s eroticky modrým prostředím, tak ticho. Díky tomu je ideální pro večerní schůzky ve dvou, ale pokud si chcete posedět a pokecat s přáteli, má tohle místo také spoustu výhod. Nejenže se skvěle uslyšíte, což je na většině míst problém, ale k tomu Vám bude ze dvou koutů hrát hudba ze stanice Očko na plazmovce a kdyby Vám ani tohle nestačilo, k dispozici máte jukebox. Ti hudebně víc nadaní mohou využít místní novinku- karaoke, takže o zábavu bude postaráno. Pokud neholdujete čokoládě, můžete si dát jeden z místních koktejlů. Výběr je opravdu pestrý- od vznětlivé B52 přes Blue pacific až po High society.

Co tu nenajdete: Čestvý vzduch- díky poloze.


Kavárna 21

Čokoláda: Stejně jako u BlueCafé pouze dva druhy. Bílá a tmavá. Čokoládu dostanete v příjemně kulatém hrníčku posypanou opačným druhem čokolády. Pro ty, co zastávají názor jako já, že šlehačka na horké čokoládě zavazí a oříšky zabírají zbytečně místo v čokoládě, těm šlehačka chybět nebude. Pokud ano, na požádání ji jistě dostanete. Chuť je lahodně krémová, hustota- řidší než v předchozí kavárně. Cena se pohybuje kolem tradičních 30 Kč.

Body navíc za: Elegantní až luxusní prostředí kavárny zlínského mrakodrapu doplněné překrásnou vyhlídkou na Zlín dělají své. Vřele doporučuji ve večerních hodinách.

Co tu nenajdete: Díky vysokohorské přirážce mají ceny mírně nos nahoru. To se ale nikterak neprojevuje na ceně čokolády.


Kavárna Malá scéna

Čokoláda: Co se hustoty týče, čokoláda není pouhou horkou čokoládou, ale pudingovou horkou čokoládou. Je tak extrémně hustá, že stojící lžíce spadne jen s velkým sebezapřením a tak jak si čokoládu v šálku zamícháte, tak vytvarovaná Vám i zůstane. Celé dílo je doplněné kopcem šlehačky. Bohužel, jak už jsem zmiňovala na začátku, díky velké hustotě dostanete jen malý šálek a navíc nemáte na výběr z různých druhů. Chuť je ale výborná. Cena 30 Kč.

Body navíc za: Příjemné prostředí kavárny doplněné fotografiemi z divadla Malá scéna potěší především kulturně založené návštěvníky.


Co tu nenajdete: Ceduli “no smoking“ budou postrádat především nekuřáci. Více než jinde se tu kouř snadno rozléhá po okolí.


Čajovna a klub Pangea

Čokoláda: Tmavá čokoláda s pomerančem a skořicí, kokosová čokoláda, jahodová čokoláda, nugátová čokoláda, čokoláda hořká s mandlemi.. Větší výběr horkých čokolád nenajdete nikde! Tato čajovna skrývá nespočet druhů této pochoutky. Odhadem něco kolem 15. Množství je nevelké, chuť ale skvělá, kopec šlehačky a výběr dle vlastního gusta Vám to málo vynahradí. Hustá je průměrně a cena zůstává na 30 korunách.

Body navíc za: Pokud jste ze Zlína, trochu se projedete. Ale stojí to za to. Tuhle čajovnu najdete v areálu Obchodního centra Otrokovice hned vedle nového kostela. Prostředí je nesmírně útulné a příjemné. Je to především díky umístění jednotlivých boxů. Každý koutek je totiž originální a jedinečný. Pokud jste rádi při zemi, můžete se pohodlně usadit v některých spodních boxech a pokud se na vše díváte raději z vyšší perspektivy, stačí si vylézt po schodech do horního patra čajovny. Díky rozmanitosti posezení si můžete sami zvolit, jestli chcete ležet, sedět nebo obojí. Je taky úplně jedno jestli sem zavítáte se svým milovaným protějškem nebo přáteli. Atmosféra podniku je doplněna nezvykle tichou, pomalou a rytmickou hudbou, která působí až afrodiziakálně. Takže pokud se rozhodnete pro variantu ležet + nahoře + se svým milovaným protějškem, rozhodně nebudete litovat. Jen nechte starosti venku a dovolte hudbě, aby Vás unášela do nepoznaných končin!

Co tu nenajdete: Všechno je tu jak má být. A pokud Vám cokoliv chybí, bližší info najdete na www.pangea.name spolu s akcemi pořádanými přímo v čajovně.

Pokud jste nenalezli svoji oblíbenou kavárnu, cukrárnu, no zkrátka prostě váš oblíbený podnik, klidně nám o tom napiště.. Zaleží jenom na vás, jestli nám dovolíte prozkoumat i něco jiného...
C.l.a.r.a.
(Klára Dohnalová)
sobota 2. 6. 2007 08:00
Dohnalová, Klára. 2007. Redakčním čokofilem potvrzeno: Nejlepší zlínská horká čokoláda jedině v Blue café!. Vychytané.cz. [Online] 2. 6. 2007. [Citace: 18. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=644. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Redakcnim-cokofilem-potvrzeno:-Nejlepsi-zlinska-horka-cokolada-jedine-v-Blue-cafe!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.230.143.213
Serverový čas: čtvrtek 18. dubna 2024 02:49